TEPLÝŠOVICE – DIVIŠOV 0:5

Okresní derby bylo rozřešeno již po prvním poločase, kdy hosté nastříleli čtyři góly. Zlom v zápase nastal již ve 14. minutě. Kanonýr Zdeněk Pekárek vypálil a jeho nepříliš tvrdý projektil propadl Měsíčkovi mezi rukavicemi do branky. Domácí, kteří v posledních zápasech nepodávali dobré výkony, poslal gól do kolen. Naopak Divišovští začali na hřišti úřadovat. Vávra po hlavičkovém vysunutí Markem Hanušem a následném sólu vsítil druhý gól. Poté si hřiště pronajal levý záložník Vondrák, jenž po uvolnění Markem Hanušem přeloboval Měsíčka a vzápětí se krásně trefil z trestného kopu – 0:4. Teplýšovičtí byli na ručník.

Ihned po přestávce dokonal Vondrák hattrick křížnou střelou – 0:5. Poté se již zápas jen dohrával a jen Pekárek trefil po úniku tyč a Měsíček lapil vyloženou šanci. Domácí si vyloženou šanci nevypracovali.

„Co mám říct k zápasu, který prohrajeme 0:5?,"povzdechl si kormidelník Teplýšovic Petr Chomát starší a trochu se rozmluvil: „Měli jsme postavenou vizi na zápas a ta se nám zbortila po prvním gólu, který si myslím, že by gólman kvalit Měsíčka neměl dostat. Divišov byl následně jednoznačně lepší po všech stránkách a my jsme pokračovali ve výkonech z posledních zápasů."

„Zápas hodně ovlivnil první gól, když střelu Pekárka domácí gólman podcenil. Do té doby se hrál vyrovnaný zápas. Poté jsme po brejku dali druhý gól a pak už to bylo jednoznačné utkání, které mohlo skončit ještě vyšším naším vítězstvím. Domácí neměli žádnou větší gólovou šanci, jen závary. Byl to kolektivní výborný výkon. Kluci makali na hřišti jeden za druhého a dali mně tak hezký dárek k narozeninám. Bylo vidět, že soupeř je v krizi a po prvním gólu se nevzpamatoval," radoval se po „bůru" do sítě Teplýšovic kouč Divišova Roman Sedlařík, jenž po zápase šel slavit padesátiny.

Branky: 32., 34. a 52. Vondrák, 14. Zd. Pekárek, 28. Vávra. Rozhodčí: Velebil. ŽK: 1:4. Diváci: 150. Poločas: 0:4.

Teplýšovice: Měsíček – Kubálek, Pavel Chomát, J. Dřízal – Pejša, Nerad – Král, M. Podhorský, Breburda (54. D. Podhorský) – Mládek (46. Průcha), Rosenvald (68. Hruška).

Divišov: J. Hanuš – Hronek (73. Martin Hanuš), Marek Hanuš, Macháček, Lehán – Campodonico (78. Šmíd), Z. Janovský, Vávra, Vondrák – Z. Pekárek, Babický (65. L. Svoboda).