DIVIŠOV – MARŠOVICE 2:2

Cesta do I. B třídy byla pro Divišov po 27 letech velice trnitá, přesto nakonec díky Jíšovi se sen přetavil ve skutečnost a po zápase mohlo šampaňské na hřišti téct proudem.

První poločas byl ve znamení kanonýrů obou mužstev, kteří se zapsali do střelecké listiny. Domácí kanón Pekárek a správce stadionu (autor 26 gólů v sezoně) měl v úvodu smůlu, když dvakrát během chvíle orazítkoval stejnou tyč Pechačovy branky. To na druhé straně ukázalo kvality největší nebezpečí hostů D. Zavadil s Žížalou. V 15. minutě překonal Hanuše po parádní přihrávce Žáka D. Zavadil, aby netrvalo dlouho a po výkopu Pechače a prodloužení D. Zavadila, procedil míč mezi nohy divišovského gólmana sniper Žížala (33 gól v sezoně). To byl šok pro domácí. Ti si nebyli schopni pořádně přihrát, centry do vápna nebyly správně zakončeny a když už Vondrákovu dělovku vyrazil Pechač, nikdo nedorážel. Na druhé straně Žížala ani Žák z brejků nenavýšili skóre. Těsně před odchodem do kabin sešteloval mířidla Zd. Pekárek z první po centru Vávry dostal domácí do hry.
Po přestávce upadla hra ve velkém vedru do průměru. Hostům se hned zranil Žížala, jenž byl odnesen na nosítkách. „V první půli jsem si udělal výron v kotníku, ještě mě začalo bolet koleno a nakonec mi po souboji něco povolilo na nártu, a pak už mi bolest nedovolila hrát," vyjmenoval kanonýr okresního přeboru pech během utkání.

Hosté rezignovali na útok, ale na domácích byla vidět křeč a kloudnou akci také nevyprodukovali. Až v 80. minutě našel Campodonico centrem Jíšu, jenž zachoval chladnou hlavu a z malého vápna napálil míč do sítě a divišovští hráči samou radostí střelce zalehli. Remízu, která jim stačila k postupu, již domácí bez větších problémů v závěru ukopali a mohli tak slavit postup.

„Bylo to psychicky i fyzicky náročné utkání. Na začátku jsme neproměnili dvě šance, ale naopak dva góly po rychlých akcích inkasovali, což nás rozhodilo, na kluky padla deka a dlouho se z toho dostávali. Naštěstí jsme těsně před poločasem snížili a silou vůle ve druhém poločase vyrovnali. Za výkony v sezoně jsme ale zaslouženě postoupili," radoval se po postupovém zápase trenér Divišova Roman Sedlařík a ještě poznamenal k soupeři: „Před výkonem Maršovic smekám klobouk."

Branky: 45. Zd. Pekárek, 80. Jíša – 14. D. Zavadil, 19. Žížala. Rozhodčí: Konvička. ŽK: 1:5. Diváci: 350. Poločas: 1:2. Divišov: J. Hanuš – Martin Hanuš (82. Moravec), Marek Hanuš, Macháček, Cacák (75. L. Svoboda) – Lehán (76. Blažíček), Jíša, Vávra, Vondrák – Zd. Pekárek, Campodonico. Maršovice: Pechač – Řezníček, M. Hašek (58. Hrebičík), Procházka, Zderadička – Hampešt, R. Hašek, Žák, Šach – Žížala (51. Laurich), D. Zavadil.

PŘESTAVLKY – CHOTÝŠANY 5:0

Domácí si proti sestupujícím Chotýšanům zahráli kombinační fotbal, který vyjádřili pěti góly. Po třech neproměněných šancích (Mastný v největší přestřelil ze tří metrů) otevřel skóre v 18. minutě Kačírek krásnou ranou z 25 metrů. Do poločasu ještě hlavičkoval přesně Blokeš po centru Pantoflíčka a Pohůnek po zpětné přihrávce Pivoňka – 3:0.
Ve druhém dějství se pokračovalo v nastoleném trendu. Střelám Pohůnka a Pantoflíčka ještě chyběla přesnost, ale v 55. minutě již Pivoňka po sérii tří rohů nezaváhal. Poslední gólovou radost měl v 69. minutě Berka, jehož střelu z 25 metrů padající brankář hostí neudržel a míč prošel do sítě.

Branky: Kačírek, Blokeš, Pohůnek, Pivoňka, Berka. Rozhodčí: Žarnecki. Poločas: 3:0. Sokol Přestavlky: Bečvář (73. Hopko) – Kučera, P. Pantoflíček, Berka, Pivoňka, Blokeš (54. M. Mrázek), Kačírek (79. A. Bursík), P. Mrázek, Brambora (59. Matoušek) – Mastný (79. J. Drazdík), Pohůnek. Chotýšany: Šimánek – Sysel, Korecký, Kůt, Kuthan, Šícha, Říha (55. Matoušek), Vaňkát, Hanibal, Povolný, Filip.

DOLNÍ KRALOVICE – MEZNO 4:0

Během první čtvrthodiny se dostal do několika samostatných nájezdů Boček. Zásluhou gólmana hostí proměnil jen dva. Po dalších několika šancích domácích byl v 26. minutě ve vápně podražen Vošický a sám z penalty navýšil skóre na 3:0.
Na začátku druhé půle Vrkoslav vysunul Hanouska a bylo to 4:0. I když se nadále hrálo na jednu branku, stav se již do konce utkání nezměnil.

Branky: Boček 2, Vošický, Hanousek. Rozhodčí: Babický. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 3:0. Dolní Kralovice: J. Doležal – Prchal, Jiří Marušák, Roháč – Hanousek, Vrkoslav, Martin Dvořák, Vošický – T. Jelínek, J. Boček (59. L. Jelínek), Pitelka. Mezno: Babický – Homola, Kulvajt, Eliáš, Hedvik, Mazour, Kubec, Heráň, Prchlík (60. Doskočil), Šimák, Bursík.

PRAVONÍN – NEVEKLOV 1:0

Domácí navzdory panujícímu vedru, naskočili do utkání aktivně a v tempu. Udržovali si převahu ve středu hřiště a připravovali si po dobrých kombinacích slibná střelecká zakončení, ale většinou nepřesná nebo do náruče Magnuse. Hosté dobře bránili a čekali na brejky. Plynulost hry byla narušována nutnými přestávkami na občerstvení hráčů.
Po změně stran domácí zvýšili tlak, ale dlouho se jim nedařilo brankáře hostů překonat, když šance Studničky po pěkné individuální akci nebo Kodedy po průniku přes několik bránících protihráčů, volaly po gólech. Rozhodnutí přinesla 73. minuta, když si perfektně naběhl T. Babický na rohový kop a hlavou přesně trefil roh brány a potvrdil tak svůj velmi dobrý výkon v zápase. Ve zbytku zápasu si již Pravonínští výhru pohlídali.

Branka: 73. T. Babický. Rozhodčí: Irion. ŽK: 2:2. Poločas: 0:0. Pravonín: Doškář – V. Zavadil, Novák, M. Hoch, Kodeda, Ondrák, Javorský, L. Vlasák, Studnička, Michal Sibal, T. Babický. Střídali: M. Babický, Marek Sibal, Kopecký, L. Moravec. Neveklov: Magnus – Zimmel, Havránek, Loucký, Znamenáček, Čichovský, Hameta, Semerád, Bartůšek, Rabiňák, Šiška. Střídali: Šmejkal, Jan Novotný, Jakub Novotný.

POPOVICE – VRCHOTOVY JANOVICE 4:1

Popovice potřebovaly na uchování v soutěži pro příští rok zvítězit, což se jim povedlo. Již v 10. minutě se ideálně trefil z trestného kopu Matuška. Po řadě nedotažených útoků přišel centr Matušky a hlavička Kašpara – 2:0. Ke konci poločasu se probudili i hosté, ale stříleli nepřesně.
V druhé půli se hra srovnala a mužstva si vytvořila řadu šancí, ale Matuška poslal míč z penalty jen do tyče, na druhé straně vynikl brankář Heřmánek při střele janovického útočníka. Klid do domácích řad přinesl Žížala a čtvrtý gól, premiérový za A mužstvo Popovic, vsítil Tomáš Zach. V samotném závěru upravil Němec esteticky výsledek na 4:1.

Branky: Matuška, Žížala, T. Zach, Kašpar – Němec. Rozhodčí: Černý. ŽK: 1:1. Diváci: 45. Poločas: 2:0. Popovice: P. Heřmánek – Jakub Hovorka, Hocek, D. Kropáček, F. Kropáček – Kaucký, O. Zach, Matuška, Žížala – Kašpar, Suk. Střídali: Jiří Hovorka, Dvořák, T. Zach. Vrchotovy Janovice: Vávra – Suchan, Bureš, Hrdlovič, Szekér, Čedík, Sochůrek, Procházka, Rouš, Vrkoslav, Němec. Střídal: Kleňha.

JÍROVICE – JANKOV 1:2

Vyrovnané utkání se šťastným koncem pro hosty. V samotném závěru ještě rozhodčí Mikolášek vyloučil za strkanici domácího Kuldu a hostujícího kanonýra Horčičku.

Branky: Beneš – P. Skála, Balík. Rozhodčí: Mikolášek. ŽK: 2:0. ČK: 89. Kulda – 89. Horčička. Diváci: 50. Poločas: 0:1. Jírovice: Ellschlöger – Kořínek, Borkovec, D. Stibůrek, Bubeník, Pokorný, Kulda, Svoboda, Pěkný, Pazdera, F. Stibůrek. Střídal: Beneš. Jankov: Nerad – Hameršmíd, Říha, Veselý, Zajíc, Balík, P. Skála, Kolář, Šimánek, Horčička, Uhliar. Střídali: Rác.

SK NAČERADEC – STRUHAŘOV 0:1

V zápase mužstev z opačných koutů tabulky se hrál vyrovnaný zápas. Domácí zahrozili třikrát po pohledných akcích, avšak zakončených vedle branky. Naopak hosté se ve 31. minutě dostali technickou střelou výborně hrajícího O. Hrocha do vedení. Obdržený gól domácí nabudil, ale po tlaku trefili jen břevno a tyč struhařovské branky.
Druhý poločas byl plný svižných akcí změnu, ale změnu stavu již nepřinesl, a tak utkání skončilo nejtěsnější výhrou Struhařova.

Branka: 31. O. Hroch. Rozhodčí: Špička. Diváci: 50. Poločas: 0:1. SK Načeradec: Císař – Smetana, Dražďák, Suchopar, Vobořil, Pokorný, Urban, Čáp, Franc, Jeništa, Voženílek. Střídali Hlinský, Kříž. Struhařov: P. Pessr – Hovorka, Zd. Pessr, Kůstka, Veselý, O. Hroch, Zmek, L. Sysel, J. Sysel, Folprecht, Straka. Střídali: Červenka, Koblasa.

1. Divišov⋌ 25 19 3  3 79:21 60
2. Maršovice⋌ 25 17 3  5 82:23 54
3. Struhařov⋌ 25 16 4  5 58:28 52
4. Jankov⋌ 25 13 3  9 44:38 42
5. Jírovice⋌ 25 13 3  9 37:31 42
6. Sokol Přestavlky⋌ 25 11 4 10 43:47 37
7. Dolní Kralovice⋌ 25 10 6  9 39:33 36
8. Pravonín⋌ 25 11 2 12 59:62 35