VLAŠIM DOROST – DIVIŠOV 3:3

Zápas rozjel lépe vlašimský dorost, který se dostal do vedení Motyčkou po sóle, navíc stejný hráč neproměnil penaltu, kterou mu brankář Oberleitner chytil. Po půlhodině hry se probudili i Divišovští, do konce poločasu otočili stav Vondrákem z otočky a neskutečnou hlavičkou Campodonica z nulového úhlu. A to ještě střelec druhé branky místo zakončení z malého vápna do prázdné branky šlápl na míč, Vondrák nastřelil tyč, poté mu balón po lobu vyhlavičkoval z prázdné branky Němec a Háka, vychytal Šanda.

Po změně stran se již nehrála moc kvalitní hra, přesto bylo šancí stále dost. Nejprve po chybě brankáře Oberleitnera netrefil prázdnou branku V. Brýl, aby se v 57. minutě krásně trefil z 25 metrů Matzner. Jenže vzápětí Campodonico po průniku Vávry opět strhnul vedení na stranu účastníka I. A třídy. Poté měly během minuty oba týmy šance, ale brankáři excelovali. V 72. minutě se po brejku dočkali dorostenci vyrovnání, když prostřelil brankáře Divišova V. Brýl. V závěru mohla obě mužstva rozhodnout, ale dvakrát Zeman ani na druhé straně Vávra, stavem již z vyložených šancí nepohnuli.

„Nebylo to špatné utkání, lidem se muselo líbit, viděli pěkné akce, šance i góly. Zápas jsme začali dobře, ale ve druhé části poločasu nás Divišov přehrával. Ve druhém poločase oba týmy s postupem času moc nebránily, hlavně ve středu hřiště, a tak byla nakonec remíza asi zasloužená,“ řekl k utkání asistent trenéra vlašimského staršího dorostu Pavel Zeman a dodal: „Byl to pro nás výborný test s muži. V přípravě chceme hrát s kvalitními týmy, které nás prověří, a to v dorostu je v okrese jen Benešovský. Proto se snažíme hrát s muži.“

„Původně jsem chtěl hráče vystřídat po pěticích, aby odehráli všichni šedesát minut. To se bohužel u některých nepovedlo,“ posteskl si kouč Divišova Ivan Vondrák, který zkoušel nováčky v týmu brankáře Víta Oberleitnera ze Soběhrd, Pavla Srba z Bílkovic, Pavla Boučka ze Zdislavic a Ondřeje Moravce z Libže, a dodal k utkání: „Zápas jsme brali jako kondiční, protože jsme se k herní stránce na tréninku ještě moc nedostali. Hráči si tak vyzkoušeli i posty, na které nejsou zvyklí. Přesto zápas hodnotím kladně, když soupeř byl dobrý technicky i rychlý s balónem a hrál na brejky, které nám dělaly problémy, zvláště když se nám v obraně točili hráči. Chtěl jsem po klukách, aby hráli balóny rychleji od nohy a nedrbali to, což jim mnohdy svazovalo nohy, které jim postupem času těžkly. V závěru už to byl hurá fotbal, protože jsme hráli bez střední zálohy.“  

Branky: 10. Motyčka, 57. Matzner, 72. V. Brýl - 38. a 58. Campodonico, 32. Vondrák. Rozhodčí: M. Mareš. Poločas: 1:2.

Vlašim dorost: Šanda – Macháček (46. Blažek), Němec, Rut, V. Brýl – Chvátal (46. Marvan), Zeman, Matyňák, Matzner – Motyčka (30. Zvára), Lalouček (46. Křemen).

Divišov: Oberleitner – Martin Hanuš (30. Moravec, 81. Vávra), Marek Hanuš (30. Hronek), Macháček (30. Bouček, 73. Zd. Janovský), Blažíček (30. Campodonico) – Srb (30. Hák, 63. Blažíček), Vávra (63. Macháček), Zd. Janovský (63. Marek Hanuš), Lehán (63. Martin Hanuš), Zd. Pekárek (81. Vondrák), Vondrák (63. Srb).  

Další nejbližší přípravné zápasy Divišova: pátek 28. července od 19 hodin s Poříčím nad Sázavou na hřišti v Čerčanech, neděle 30. července od 17 hodin v Miřeticích.