DIVIŠOV – ZBUZANY 3:4

Domácí se lídra nezalekli a notně ho potrápili. Hosté měli první šanci, ale brankář J. Hanuš vyčaroval parádní zákrok a dorážka šla nad. Na druhé straně Campodonico po odkopu gólmana J. Hanuše a hlavičkovém přistrčení nejlepšího hráče domácích Marka Hanuše už ve 3. minutě přeloboval šajtlí vyběhnuvšího gólmana hostů – 1:0. Zbuzany rychle odpověděly, když se po standardní situaci a závaru dostal míč k matadorovi Kinclovi a exsparťan započal do prázdné branky svoje gólové představení. Po čtvrthodině hry netrefil Vondrák pořádně míč z voleje po centru Marka Hanuše, balón sice skončil v síti, ale v ochranné. Hosté kontrovali kombinací, jenž skončila střelou, kterou zachytil domácí obránce na brankové čáře. Divišovští se nenechali zahanbit, Campodonico selhal ve finální fázi po přihrávce Vondráka a Macháček z dálky pálil nad branku. Do té doby opaření hosté si ve 40. minutě pomohli penaltou Kincla a šlo se na poločasový grog.

V úvodu druhého dějství domácí Vávra vyzkoušel gólmana Ramse, jenž míč vytěsnil na roh. V 53. minutě byli opět hosté ve finální útočné fázi zkušenější, další exligista Koubek vyzval Kincla k dokonání hattricku a ten neodmítl – 1:3. Divišov do hry vypustil pro změnu sparťana Pekárka a ten místo gratulace Kinclovi za jeho věrné služby v rudých barvách, snížil po hodině hry ranou na zadní tyč. Vzápětí chybělo Divišovu pověstné štěstíčko k vyrovnání po závaru. A tak v 77. minutě opět udeřili hosté, když z penalty upravil nejlepší hráč Zbuzan Barciaga na 2:4. V závěru ještě snížil svou první brankou v krajských soutěžích Jan Zámostný, ale na vyrovnání již nezbyl Divišovu čas.

Domácí diváci za předvedený výkon svoje chlapce vytleskali, trojice rozhodčích měla odchod ze hřiště poněkud složitější.

Branky: 3. Campodonico, 60. Zd. Pekárek, 87. J. Zámostný – 7., 40. (z PK) a 53. Kincl, 77. (z PK) Barciaga. Rozhodčí: Myška. ŽK: 3:1. Diváci: 120. Poločas: 1:2.

Divišov: J. Hanuš – Martin Hanuš (78. Djakov), Jíša, Macháček, Blažíček – Lehán, Janovský, Vávra, Vondrák – Campodonico (53. Zd. Pekárek), Marek Hanuš (78. J. Zámostný). Trenér: Roman Sedlařík.

JOSEF SVOBODA