DIVIŠOV – ŘÍČANY 2:1

Od začátku chyběl domácím hráčům pohyb, dát si dvě přihrávky za sebou pro ně byl problém, a tak jen nakopávali míče, se kterými si hostující obrana, až na vyjímky, poradila. Za zmínku stály jen střely Vondráka a Marka Hanuše. I dopředu byli hosté nebezpeční, hlavně přes duo Olah – Sus. A tak musel být Šimáček stále ve střehu, nejprve mu orazítkoval břevno po rohu Havelka, aby vyrazil z pod břevna projektily Netolického a Beneše. Když už se zdálo, že domácí poločas přežijí, zaběhl si Sus na kolmici Olaha, obešel brankáře a zasunul míč do prázdné branky.

„V prvním poločase byl soupeř lepší. Od nás tam nebyla bojovnost, odhodlání, které nás zdobily v předchozích zápasech. Soupeři jsme se přizpůsobili v nakopávaných míčích, bohužel to není hra, kterou bychom chtěli předvádět," zlobil se na výkon mužstva trenér Divišova Ivan Vondrák.

Po změně stran se moc z domácí strany nezměnilo, jen zvýšili bojovnost, což nakonec stačilo. Nejprve ale hosté pohrdli zvýšením, když se po špatné rozehrávce Zd. Janovského, řítili dva na Šimáčka, ale přihrávka do ofsajdu, je o druhý gól připravila, což se jim stalo osudným. Divišovským se totiž mezi 64. – 67. minutou, to, v což nikdo z rozladěných diváků již ani nedoufal, a to dva góly. Nejprve zachytil Pekárek rozehrávku, vyslal míč na pravou stranu, kde zůstal levý obránce Divišova Lukáš Janovský a po obejití gólmana vyrovnal. Za chvíli poslal Campodonico dlouhý pas na Pekárka, jenž se dostal k míči přes vyběhnuvšího gólmana a dopřál další radost domácím fanouškům – 2:1.

V závěru již domácí vedení udrželi, když Pekárek dalekonosným lobem trefil břevno, aby na druhé straně domácí ustály centry i díky dobře postavenému Šimáčkovi, jenž přilepil v poslední hlavičku z malého vápna do svých rukavic.

„Ve druhé půli jsme zápas zlomili díky nasazení a bojovnosti," oddechl si Ivan Vondrák a dodal: „Hráči si musí uvědomit, že bez bojovnosti hrát nemohou. Tři body se ale počítají, i když předvedená hra nebyla dobrá."

Branky: 64. L. Janovský, 67. Pekárek – 45. Sus. Rozhodčí: Zdeněk. Poločas: 0:1.

Divišov: Šimáček – L. Janovský (80. Blažíček), Z. Janovský, Hronek, Lehán – L. Svoboda (75. Cacák) – Marek Hanuš, Campodonico (87. Hák), Vávra, Vondrák – Pekárek.