DIVIŠOV – MNICHOVOHRADIŠŤSKÝ SK 3:2

Začátek zápasu domácím nevyšel a hned je ztrestal po kolmici Razák, navíc hosté nastřelili tyč. Postupem času se Divišov vzpamatoval a podařilo se mu zkušeným Veselým po pěkné otočce a střele pod břevno, vyrovnat. Následně zlikvidoval šanci Rezáka domácí Oberleitner, aby na druhé straně uzavřela první dějství hlavička Marka Hanuše nad branku.

„Na začátku jsme byli strašně pasivní a báli se hrát: Soupeř byl agresivní, měl rychlý přechod do útoku a bylo vidět, že je mužstvo sehrané. Pak se chytil konečně střelecky pěkným gólem Láďa Veselý, což nás trošičku zvedlo. Měli jsme do konce poločasu více ze hry, ale chyběla nám vyloženější šance,“ podotkl k prvnímu dějství Ivan Vondrák.

Vstup do druhé části se hráčům Jawy opět nevydařil. Po kolmici zaběhl za obranu J. Svoboda a podruhé dostal hosty do vedení. Domácí byli chvíli opařeni, ale poté se rozjeli a nezměrnou vůlí zápas otočili. Vyrovnání zařídil po pěkném centru Vávry a hezkou hlavičkou Blažíček, levý obránce na hrotu. Vítěznou branku zařídil opakovanou střelou Zd. Janovský, když poprvé sestřelil před brankou svého spoluhráče Pekárka. V závěru ještě mohli pohnout skórem Marek Hanuš a Pekárek, ale z vyložených šancí minuli.

„Do druhé půle jsme chtěli vlítnout, ale stal se pravý opak a po naší hloupé ztrátě nás soupeř potrestal. Kluci se ale nevzdali, za což jim chci poděkovat, a šlapali až do konce. Dostali jsme se herně do pohody a byly tam pěkné kombinace. Vyrovnali jsme po pěkné akci zakončené hlavou Kuby Blažíčka, který nepatří k vysokým hráčům, ale našel si správné místo. Vítězný gól jsme dali se štěstím. V závěru jsme mohli potvrdit výhru, což se nepodařilo, a tak jsme museli dávat až do poslední chvíle pozor, aby dopředu stále nebezpečný soupeř, nevyrovnal,“ podotkl k druhému dějství divišovský trenér Vondrák.

Branky: 32. Veselý, 61. Blažíček, 77. Zd. Janovský – 14. Razák, 47. J. Svoboda.  Rozhodčí: Pudil. Poločas: 1:1.

Divišov: Oberleitner – Srb (78. L. Svoboda), Hronek, Lehán, Blažíček – Veselý (58. Macháček), Vávra (71. Cacák), Marek Hanuš (90. L. Janovský), Zd. Janovský – Vondrák, Z. Pekárek.