S Bohemians Praha prohráli 1:2, ale ve středu si v přestřelce poradili s béčkem Sparty Praha 4:3, když v poločase byl stav 1:0. „Druhý poločas jsme měli tým více laděný dopředu," přiznal trenér Vlašimi Michal Horňák k úderné druhé jedenáctce, jenž vstřelila tři branky a dodal: „Zápas splnil účel a hodnotím ho pozitivně. Viděli jsme všechny hráče, které máme k dispozici, dokázali jsme vstřelit čtyři góly, ale také nám to ukázalo nedostatky. Vyhráli jsme a i divákům se musel zápas líbit."

Trenéra také potěšil výkon mladého osmnáctiletého útočníka Františka Rybaříka. „Jeho výkony rostou, byl velice aktivní a udělal druhý gól pro Pokorného," chválil mladíka kouč.

V zápase se objevilo ve vlašimských dresech 22 hráčů a byly vidět i nové tváře, jako brankář Holý, jenž by měl nahradit odcházejícího Michala Tomu do Táborska, stoper Tomášek, obránce Čelůstka a záložník Rozsíval (pozn. nemá nic společného z hokejistou a vítězem Stanley cupu s Chicagem Michalem Rozsívalem), nadále pokračují Ujec s Tenklem. a dorazil i Macháček. „Holý s Tomáškem ze Sparty by u nás měli působit. Ujec byl zraněný a moc toho nenatrénoval, Čelůstka je levonohý, rychlý, důrazný obránce nebo záložník, Rozsíval má velký potenciál v rozehrávce, chytrý hráč, ale nehrál dva měsíce fotbal. Po sobotním turnaji v Počátkách budeme zužovat kádr a uvidíme, kdo u nás zůstane," dává ještě šanci zkoušeným hráčům kouč Michal Horňák, který do začátku sezony nemůže počítat s dlouhodobě zraněným Pavlem Vyhnalem.

Blaničtí rytíři mají za sebou týdenní soustředění v Kácově, které si kouč velmi chválil. „Měli jsme dobré počasí, kluci dostali zabrat a bylo to hodně náročné. Pilovali jsme rychlostní vytrvalost, ale hlavně jsme chtěli, aby kluci byli hodně na míči, protože za dva týdny již hrajeme mistrovské utkání," popsal Michal Horňák týdenní dril.