Ovšem případná tragédie a bolest těch, kterých by se bezprostředně dotkla, číhala ještě před několika dny i na diváky z hlavní tribuny fotbalového stadionu v Benešově. Ale nejen na ně. Tribunu používali, i jako jakési provizorní zázemí pro hráče, i pořadatelé školních akcí konaných na stadionu.

„Před nedávnem vichřice strhla část střechy hlavní tribuny fotbalového stadionu a při následné kontrole bylo zjištěno, v jakém neutěšeném stavu střecha je," informoval starosta Benešova Petr Hostek.

Jeho slova potvrdil i Petr Kotouč, současný ředitel Městských sportovních zařízení Benešov, které jsou správcem stadionu.
Manažer sice nehovořil přímo o tom, že by střecha měla skutečně spadnout na diváky, ale své obavy o bezpečnost lidí, neskrýval.

„Problém střechy fotbalového stadionu je dost velký," míní s tím, že kvůli odstranění havarijního stavu konstrukce, teď MSZ vyhodnocují nabídky firem, které by opravu dokázaly zvládnout.

A kvůli tomu už také benešovští politici hovořili i o případné ceně opravy. 

Ta podle Petra Kotouče může přesáhnout půl druhého milionu korun. Přitom MSZ do střechy, kvůli její opravě, investovala i dříve.

„Protože se část střechy zřítila," řekl k události staré zhruba pět let ředitel MSZ Petr Kotouč s tím, že od té doby a také dlouho před tím, příliš peněz do údržby střechy nešlo. A to se projevilo až nyní, po zásahu živlů.

Po té vedení města i MSZ uvažovalo o rychlé a laciné opravě poškozené části konstrukce. Ale odborníci, kteří stav zkoumali, před takovým zákrokem varovali.

„V hodně špatném stavu jsou vazníky a některé krovy zasáhla dokonce dřevokazná houba. Proto je potřeba střešní konstrukci strhnout a postavit novou," tlumočí názor odborníků ředitel MSZ Benešov.

Teď je ale otázkou, zda k takové masivní a drahé rekonstrukci střechy má vůbec dojít. Benešov totiž počítá s celkovou revitalizací sportoviště u Konopiště a výstavbou tří nových travnatých hřišť. Projekt už existuje a ten uvažuje i s přestavbou hlavní tribuny.
Proto je i vedení MSZ jasné, že v případě, že by se dotační peníze na revitalizaci sportoviště našly až někdy za deset let, bylo nutné střechu generálkovat, už nyní.

„Kdybychom ale věděli, že dotační peníze seženeme do roka či dvou nejen na travnaté plochy, ale také na generálku tribun a zázemí sportovců, bylo by vhodnější udělat jen nějakou dílčí opravu střechy," dodal Petr Kotouč s tím, že situaci MSZ musí tak či tak vyřešit do začátku nové fotbalové sezony, tedy podzimu.