POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU – LHOTA 4:4 PK 4:5

V úvodu zápasu byla nebezpečnější Lhota hlavně díky kanonýrovi Jungovi, který se během 23 minut dostal do tří šancí a jednu přetavil v gól, když se prosadil po brejku a v koncovce přes stopera Vacka. Domácí, ač nehráli moc dobře, mezi 20. a 30. minutou otočili skóre na 3:1. Nejprve Alžířan Faouzi napálil k tyči míč z dvaceti metrů, následně Páv proměnil penaltu po faulu na Trpišovského a nakonec Havlíček patou z malého vápna poslal balón do sítě po rohu Pohorského. Místo, aby se domácí uklidnili a zlepšili hru, tak nechali ve 35. minutě vystřelit bez větších problémů z 25 metrů Marouška a míč zaplul k levé tyči Kumštovy branky – 3:2.

V úvodu druhého dějství mohl dodat klid na domácí kopačky Trpišovský, ale sólo zakončil sice do sítě, ale boční. Následně Poříčští přenechali hru hostům a ti toho parádně využili. Ránu Nachtigala ještě vyrazil Kumšta na roh, ale po jeho zahrání osamocený Vlasatý hlavičkoval do sítě – 3:3. To nebylo vše od Lhoty. V 69. minutě důrazný Havelka prosadil v šestnáctce a prostřelil počtvrté Kumštu. Až to vyburcovalo domácí k větší aktivitě, přitlačili hosty na jejich polovinu, ale brankář Rychlý je držel, když Trpišovského ránu vyrazil na roh a stejně si poradil s trestným kopem Havlíčka. Když už se zdálo, že hosté výhru udrží, trefil Havlíček v nastavení z trestného kopu tyč, míč doběhl Jíša, po jehož centru Trpišovský hlavou srovnal na 4:4.

A tak se šlo do penalt, ve kterých zklamal jen střelec čtvrtého gólu Poříčí, a tak se hosté radovali z druhého bodu. Poříčí potřetí v penaltovém rozstřelu selhalo.

„Jediné, za co můžu klukům poděkovat, tak za tlak v závěru a vyrovnání v nastavení. To je ale asi málo. Zápas jsme měli vyhrát, zvlášť když vedeme 3:1. Na druhou stranu, za výkon, jaký jsme předvedli, můžeme být za bod rádi. Zbytek si vyřešíme mezi sebou v klubu, protože někteří hráči hrají pod svoje možnosti," zlobil se po utkání trenér Poříčí Pavel Šimáček.

Branky: 20. Faouzi, 25. Páv (z PK), 30. Havlíček, 90. (+ 3.) Trpišovský – 12. Jung, 38. Maroušek, 55. Vlasatý, 69. Havelka. Rozhodčí: Martin Vlk. ŽK: 0:3. Diváci: 80. Poločas: 3:2.

Poříčí nad Sázavou: Kumšta – Pohorský (87. Verner), Křivohlavý, Vacek (66. Jírů), Vosáhlo – Havlíček, Peroutka – Jíša, Faouzi (46. Bredler), Páv (74. Svoboda) – Trpišovský.