VLAŠIM – ČÁSLAV 0:0

Za slunečného počasí se hrála vyrovnaná partie bez větších příležitostí. V prvním poločase měl největší v závěru Průcha, když střelu z akrobatické polohy brankář Antošík vyrazil.

Po přestávce se přeci jen více zablýskalo před oběma brankami, ale bez gólového efektu. Hosté zahrozili Kučerovou střelou z úhlu nad a Ujec po úniku Kučery také nemířil z hranice penalty mezi brankové tyče. V závěru ještě Drápela nadvakrát zkrotil šanci Čáslavi. A jelikož ani domácí v nadějných příležitostí nezacílili přesně, skončil zápas bez gólů.

„I když se diváci gólů nedočkali, neviděli špatný zápas. V prvním poločase nám chyběl pohyb a osobní odvaha, byli jsme málo agresivní a hodně jsme ztráceli nepřesnými přihrávkami balóny. Soupeř měl pološance, které ale nedotáhl do konce. Druhá půle již byla z naší strany lepší, vytvořili jsme si pár šancí, které jsme bohužel neproměnili. Přesto jsem s výkonem hráčů ve druhém poločase spokojený a dá se na něm stavět," řekl k utkání trenér Vlašimi Martin Frýdek, kterému chyběl ze zraněných hráčů jen Kucalas, jenž má lehčí výron v kotníku.

V zápase se již některé zkoušené posily v dresu Vlašimi neobjevily. „Homola asi nevyjde, protože dostal nabídku někde jinde, Krmpotiče ještě budeme zkoušet s Žižkovem, s Čáslaví ale nemohl nastoupit, s Vackem a Michnou jsme se rozloučili," dodal kouč ke zkoušeným hráčům , z nichž zůstal jen Sudek: „Chceme ho a nic snad nebrání se se Slávií dohodnout."

Kádr Vlašimi se tedy pomalu stabilizuje a připravuje na jaro. „Už budeme minimálně do týmu zasahovat, maximálně mužstvo doplníme na dvou postech," má jasno Frýdek.

Rozhodčí: Svoboda – Borek, Cacák. ŽK: Antošík, Charuza, P. Efthymiadis (všichni Č). Diváci: 100.

Vlašim: Toma (46. Drápela) – Vebr (62. Sus), Petrů, Kropík, Sudek – Jeřábek (59. Janda), Křeček (46. Putz), Pokorný, Průcha – Klán, Matějka (46. Vyhnal).

V sobotu odehraje Vlašim přípravný zápas od 13 hodin na umělé trávě Na Lukách Viktorií Žižkov, kterou trénuje bývalý kouč Vlašimi Roman Nádvorník a se kterou hrají borci zpod Blaníka mistrovský zápas až v posledním kole. „Zápas chtěla hrát Viktorka. My jsme měli hrát s jejich farmou Horními Měcholupy na turnaji na Vyšehradě. Jenže Viktorce vypadl zápas, chtěla hrát, tak jsme se zápasem souhlasili," dodal k utkání Frýdek.