Doubravka – SK Benešov 3:1

Utkání ovlivněné velkým horkem, začalo v rychlém tempu, zajímavé akce se objevovaly na obou stranách. Benešovští zkoušeli štěstí zejména střelami ze střední vzdálenosti (Skopec, Keltner, Hroch, Matoušek) ale nebyli úspěšní. V 25. minutě, kdy se uskutečnila pauza na pití a osvěžení, jakoby hostům spíše uškodilo, jejich hra od té doby byla pasivní. Domácí začali mít více ze hry, vytvářeli si brankové příležitosti a ve 33. minutě proměnili, kdy hráč po sóle ze strany prostřelil Pechače. Do konce poločasu už stříleli hráči Doubravky jen mimo branku. Benešovští však mohli ve 44. minutě srovnat po rohovém kopu, ale hlavička Mařince skončila těsně vedle.

Druhé dějství začali hosté v úplně jiném duchu než závěr prvního poločasu. Byli aktivní a v 47. minutě po hezké kombinační akci, centru Balaty a hlavičce Keltnera srovnali skóre na 1:1. Domácí to evidentně zaskočilo a střelec branky vzápětí nebezpečně pálil. Jenže v 58. minutě pronikl domácí hráč do pokutového území přes dva bránící hostující hráče a zpětnou přihrávku uklidil spoluhráč do prázdné branky. O chvíli později Doubravka zvýšila na 3:1 a osudu zápasu bylo rozhodnuto. Od té doby byli domácí pohyblivější, silnější v držení míče, rychlejší ve startu na míč, vytvářeli si šance a jen díky výborným zákrokům brankáře Pechače se již skóre nezměnilo.

Trenér Benešova David Lukeš k utkání dodal. „Soupeř měl svoji kvalitu, byl zejména lepší v pohybu a držení míče. Výsledek je pro nás přijatelný, protože domácí měli ještě řadu vyložených šancí, které výborně zneškodnil Michal Pechač,“ a hráče po porážce nehanil: „Kluky po výsledku vůbec nezatracuji. Naopak, každé utkání je pro nás důležité pro nabírání zkušeností. Musí si zvyknout na tempo hry a agresivitu soupeřů. Přece jen je to pro některé hráče velký výkonnostní skok.“

Kouč Benešova již vyhlíží sobotní souboj v Rokycanech. „Čeká nás další prověrka a já věřím, že se hráči dobře připraví a budou mít o víkendu lepší pocit z výkonu a předvedené hry,“ doufá.

Branka Benešova: 47. Keltner. Poločas: 1:0.

SK Benešov: Pechač - Mařinec, Hroch, Balík, F. Jendele (68. Krejza) - Marušák, Skopec, Keltner, Balata (79. Rezek) - Havelka, Matoušek (68. Sochor).