HRADEC KRÁLOVÉ – BENEŠOV 1:2

Od úvodního hvizdu dobře pískajícího rozhodčího Kazdy bylo zcela vidět, že hráči Hradce mají z lídra soutěže respekt. Toho Benešovští využili, vlétli na soupeře, který nevěděl, kam dřív skočit a bylo jen otázkou času, kdy „něco" do hradecké branky spadne. A nečekalo se dlouho. Nejprve poslal pěkný centr Vlasáka před branku ještě Přitasil těsně vedle branky, aby si vše vynahradil v 10. minutě, když mu na premiérový záznam do tabulky střelců přihrál Hašek.

Velký tlak Benešova pokračoval. Míč po Vackově parádní hlavičce k tyči gólman Hopko ještě skvěle vyškrábnul. Následně zahrával Vosáhlo ve velmi krátké době tři rohové kopy. Jeho poslední pokus jen s velkou námahou domácí odvrátili, ale tak nešťastně, že přímo „nabili" Cvrčkovi, který z hranice šestnáctky bombou skóroval – 0:2. Pro autora branky měl gól zvláštní příchuť, protože po zápase odešel zpět na hostování do Dukly Praha.

Domácí byli v té době „bezzubí", nicméně další šance hostů do konce poločasu přišly vniveč, když dvě byly velké. Klauz po sóle jen trefil náruč brankáře a Přitasil po parádní kombinaci Klauz – Vlasák, rozezněl břevno domácí branky.

Po přestávce už ale bylo všechno jinak. Hradečtí zřejmě dostali v kabině svůj díl od trenéra a najednou bylo na hřišti jiné, zcela nebojácné mužstvo, které začalo Benešovu zle zatápět. Hostům přestala vycházet kombinace a začali „sólovat", což k úspěchu příliš nevedlo.A tak v 51. minutě bylo sníženo. Klauz přišel po průniku o míč, následoval odkop a vyslání hradeckého útočníka do brejku, který horko–těžko obránci hostů zahráli do rohu. Po jeho zahrání vyskočil nejvýše Zeman a poslal míč do sítě. Nabuzení domácí se snažili zvýraznit úsilí za vyrovnáním, ale benešovská obrana je už do žádné šance nepustila a hosté tak mohli slavit pátou výhru.

Branky: 10. Přitasil, 18. Cvrček – 51. Zeman. Poločas: 0:2.

Benešov: Kondelík – Hašek, Cvrček, Hašek, Vosáhlo – Cettl, V. Balata – Přitasil, Vlasák, Klauz (72. Pešta) – Straka (68. Breburda). Trenér: Luděk Matoušek.