BENEŠOV – SLÁVIA PRAHA B 3:0

Na zápas podzimu se dostavilo asi 120 diváků, kteří sledovali velmi zajímavé, bojovné a pohledné utkání dvou mužstev, která se v přímém souboji střetla v boji o dorostenecký podzimní titul. Na straně Slávie byla vidět lepší fotbalová dovednost, na Benešovské zase obrovská vůle a odhodlání dovést zápas k vítěznému konci, což se nakonec podařilo.

Od začátku se hrálo svižně, domácí měli sice více střeleckých pokusů, když nejnebezpečnější byl Vlasákův projektil těsně nad branku hostů po přihrávce Straky. Pokusy Slávie byly nebezpečnější. V rozmezí 18. – 21. minutou se dvakrát vyznamenal gólman Kondelík a parádními zákroky mužstvo podržel. Stejně si vedl i ve 41. minutě, když vyrazil trestný kop přes zeď na roh. Po jeho zahrání se dostal k odraženému míči Vlasák, který jako japonský expres Šinkansen vyrazil ve dvojici s Klauzem do brejku proti osamocenému slávistickému obránci. Toho lehce obešel a po úniku ještě přihrál Klauzovi, jenž do prázdné branky již neměl problém otevřít skóre.

Běžela 49. minuta a domácí se radovali podruhé. Vlasák byl při průniku faulován. Míč si postavil Vosáhlo a na jeho excelentní střelu přes zeď neměl brankář Grégr šanci – 2:0.

Benešov byl na koni a definitivně mohl poslat Slávii do kolen v 63. minutě Přitasil, ale ani nadvakrát nepřekonal hostujícího gólmana. Vzápětí se nabízela dobrá šance ke skórování pro Straku, který si to ale místo do branky namířil k autové čáře, kde ho velice snadno připravil o míč slávistický obránce. V 80. minutě znovu pálil na branku kanón Vlasák, ale Grégr střelu skvělým zákrokem vytěsnil na rohový kop.

Ale i Slávie byla nebezpečná a snažila zkorigovat stav. V 81. minutě po kombinaci v benešovské šestnáctce dokonce dostala míč za záda Kondelíka, ale asistent rozhodčího odmával ofsajd, takže gól neplatil, což hodně hosty rozladilo.

Tři minuty před závěrečným hvizdem znovu vyrazil svým charakteristickým způsobem do brejku nejlepší střelec Benešova Vlasák, slávistický obránce mu kličku „sežral i s navijákem", Vlasák se dostal před gólmana, napálil míč do šibenice a stanovil účet zápasu na 3:0. V samotném závěru mohl ještě navýšit skóre střídající Jírů, ale nastřelil pouze břevno.

A pak už hlavní rozhodčí Matějček zadul třikrát do píšťalky, zpečetil tak osud utkání, i to, že podzimním mistrem dorostenecké ligy se stává SK Benešov.

Branky: 41. Klauz, 49. Vosáhlo, 87. Vlasák. Rozhodčí: Matějček. ŽK: Přitasil – Husenský. Poločas: 1:0.

Benešov: Kondelík – Pešta, Hašek, Vacek, Vosáhlo – Cettl, Balata – Přitasil (87. Jírů), Vlasák, Klauz (82. Breburda) – Straka. Trenér: Luděk Matoušek.

JIŘÍ KONDELÍK