BENEŠOV – NÁCHOD 3:1

Do utkání vstoupili hráči Benešova nabuzeni a hned se mohli dostat do vedení, ale míč po hlavičce Kulhavého po centru Pohorského přeletěl hostující branku. To Náchodští z první útočné šance, v 5. minutě, hned skórovali, když centr Bengera po úniku zakončil přesně na zadní tyči Brožek. Po obdržené brance zvýšili domácí tlak, avšak nebyli trpěliví a snažili se překonat obranu hostí dlouhými nakopávanými míči, což však nevedlo k úspěchu. Až v závěru poločasu se z trestného kopu prosadil kapitán Filip – 1:1.

Do druhé půle si hráči Benešova vzali pokyny trenéra Slepičky k srdci, začali více kombinovat a držet míč na svých kopačkách, což se hned vyplatilo. Kulhavý vysunul Popelku, na jeho centr si naběhl Hampl a nekompromisně zavěsil – 2:1.

Následně se do velké šance dostal aktivní Popelka, ale přestřelil branku hostí. Poté Náchodští ve snaze vyrovnat přitvrdili hru, jejímž výsledkem byly čtyři žluté karty. Navíc se snažili vysílat kolmice na útočné hráče, ale domácí obrana ze soubojů vycházela vítězně.

Definitivní klid do benešovských řad dal v 82. minutě Popelka, který se po kombinaci s Pohorským a Kulhavým ocitl před brankářem Weisserem, kterému udělal kličku a poslal míč do prázdné branky. V nervózním závěru si již domácí vítězství pohlídali.

„Očekával jsem těžké utkání a to se také potvrdilo. Soupeř navíc brzy vedl, což se projevilo na naší hře. S vidinou vyrovnání jsme se uchýlili k nakopávání dlouhých míčů za obranu, ale to nikam nevedlo, protože hosté dobře bránili. Byli jsme zbytečně nervózní a brzdila nás hlavně nepřesnost v rozehrávce," trochu si postěžoval po vítězném zápase trenér Benešova Petr Slepička a dodal: „I tak jsem spokojen. Podařilo se nám podruhé za sebou otočit zápas a navíc akce, které předvedli kluci při druhém a třetím gólu, byly skvěle provedené."

Branky: 44. Filip, 47. Hampl, 82. Popelka – 4. Brožek. Rozhodčí: Matoušek. ŽK: 1:4. Poločas: 1:1.

Benešov: Lehký – Kořínek, Hájek, Filip, Pešta – Srb, Kulhavý – Průcha (69. Čáp), Pohorský (87. Dvořák), Hampl (79. Sládek) – Popelka (89. Bajkai).