Liga U19

SK BENEŠOV – FK MOTORLET PRAHA 1:2 (1:0)

Celý první poločas se domácí tlačili před branku Motorletu, ale umělá tráva nenapomáhala ke kombinační hře, takže se na hřišti odehrával především boj o každý míč. Hosté se snažili o rychlé protiútoky, ale brankář Budil se nedal překvapit, nebo hosté šanci zahodili.

Po přímém kopu v 24. minutě si našel na zadní tyči míč Lupač a otevřel skóre zápasu - 1:0.

Hráči Motorletu se po obdržené brance vzchopili, měli více míč v držení, ale do konce první půle si gólovou šanci nevypracovali.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté a deset minut nepustili domácí do vážnější šance a dlouhými nakopávanými míči zaměstnávali obranu Benešova. Ta odolávala až do 73. minutě, kdy po nedůrazu se k míči dostal Michalec a z hranice velkého vápna nikým neobtěžován křižnou střelou překonal Budila - 1:1.

Domácí chtěli za každou cenu urvat tři body, bojovali, ale hosté byli důraznější a přesnější. Šance Popelky, Baštýře, Fišera zůstaly neproměněny. Naopak hosté v 80. minutě opět po rychlém protiútoku zasadili domácím tvrdý direkt a Bitto prostřelil Budila - 1:2.

Tlak a snaha o vyrovnání ze strany domácích byla enormní, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Proto i v druhém po sobě jdoucím utkání zůstali hráči Benešova bez bodů.

„Bohužel se ukázalo, že na soupeře dlouhodobě neumíme zahrát. Utkání bylo oboustranně bojovné, ale my jsme tentokrát v soubojích nedominovali. Musím přiznat, že soupeř byl více hladovější po vítězství a díky naší pasivní hře ve druhém poločase, zaslouženě vyhrál. Nedokázali jsme v útočné fázi podržet déle míč na svých kopačkách a Motorlet se jednoduchými nákopy snadno dostával do naší přetížené obrany. Mrzí mě, že jsme si o poločase v kabině řekli, jak to chceme hrát, ale vůbec jsme to nezvládli,“ zhodnotil zápas smutný trenér Benešova Petr Slepička. 

Branky: 24. Lupač - 73. Michalec, 80. Bitto.

SK Benešov: Budil - Vondrák (84. Štrajt), Fišer, Rataj, Dumský - Srb, Lupač, Baštýř, Sklenička (74. Makovec), Hampl, Popelka.

Divize U18

FK KOLÍN - SK BENEŠOV B 2:5

Branky: 1., 22 a 72. Žemba, 2. Novák, 46. Uher - 47. Štrajt, 82. Vondrák.

Benešov B: Urban – Dvořák, Klápa, Horák (49. Zahradníček), Hergesell, Šedivý, Makovec, Baariev (75. Vondrák), Slepička, Štrajt, Mejdrech.

KAREL KRÁLÍČEK