PÍSEK – BENEŠOV 3:1

Do utkání vstoupili hosté aktivně a již ve 4. minutě Popelka po úniku z pravé strany trefil tyč. To ale byla největší šance Benešova v prvním poločase. Domácí poté nakopávanými míči za obranu dostávali hostující obranu pod tlak a po několika rohových kopech udeřili. Ve 23. minutě zachytili odkop brankáře Plocka doprostřed hřiště a rychlý brejk zakončil napodruhé Petřík – 1:0. Za pět minut se Písečtí po sérii dlouhých autů dostali k zakončení a Václavík na zadní tyči zvýšil na 2:0.

O přestávce domluva trenéra Slepičky a střídání, přineslo hned na začátku druhé půle hostům ovoce, když po centru Popelky propálil po závaru Srb, vše co mu stálo v cestě – 2:1. Benešovští se snažili vyrovnat, ale domácí taktickou hrou a poleháváním po trávníku tlak hostů brzdili. Navíc, jak mohli, podnikali rychlé brejky, které obrana Benešova po příchodu Hájka dokázala odvracet. V této fázi utkání nechal rozhodčí Makovička hru plynout, výsledkem byly ostré zákroky oceněné žlutou kartou. Čas hostům neúprosně utíkal a šance Pohorského či Hampla skončily mimo branku. A tak v 85. minutě protlačili domácí Petříkem po trestném kopu potřetí míč do branky Plocka.

„Samozřejmě jsem zklamaný, protože jsem čekal úplně jiný průběh zápasu. Do utkání jsme vstoupili skvěle, jen škoda, že jsme první povedenou akcí nastřelili pouze tyč. Postupně naše hra přestávala být účelná a taktický záměr se zcela vytratil. Výsledkem byly naprosto zbytečné chyby v obraně, které soupeř dvakrát potrestal. V úvodu druhého poločasu jsme na chvíli vykřesali naději na obrat, ale neměli dostatek kvality i proto, že nám chyběli někteří zkušení hráči. I tak jsem přesvědčený, že se z utkání dalo vytěžit více, ale to se nám nepovedlo," povzdechl si po utkání benešovský kouč Petr Slepička.

Branky: 23. a 85. Petřík, 34. Václavík – 47. Srb. Rozhodčí: Makovička. ŽK: 2:2. Poločas: 2:0.

Benešov: Plocek – Sládek, Dvořák (46. Hájek), Kořínek, Čáp (83. Bajkai) – Filip, Srb – Hampl, Pohorský, Popelka – Korecký (46. Průcha).

Již dnes (31.8.) hraje Benešov od 15 hodin v Ústí nad Labem.