SK Benešov – Graffin Vlašim B 3:0

Zápas pro diváka moc útočného fotbalu nepřinesl, hlavně z pozice Vlašimi, která přijela jen bránit a dopředu se nehrnula a za celý zápas pořádně Capoucha neprověřila. Za zmínku stojí jen střely Pohorského v první a J. Petrů ve druhé půli a v závěru z dobré pozice zamířil Žovinec po úniku Borkovce vedle. Toť vše od mužstva, které přijelo na zápas jen se dvěma náhradníky – zraněným kanonýrem Jíchou (naražená žebra) a náhradním brankářem Berovičem, který v závěru nastoupil do hry. „Máme hodně zraněných a hráli jsme souběžně z áčkem,“ dodal krátce vlašimský kouč Martin Müller k nízkému počtu hráčů. Na což reagoval trenér Benešova Jaroslav Tesař. „Je to jejich problém, mají mít i bez hráčů áčka fotbalisty na divizi i v béčku a ne jen čekat na hráče áčka,“ měl jasno.

Benešov si v prvním poločase vypracoval pět šancí a vstřelil dva góly. Ránu Šefrny gólman Drápela vyrazil a v dorážce neuspěli Turek ani Žák a Turkovy projektily po průnicích skončily v rukou Drápely a těsně vedle. Dvě gólové radosti přišly mezi 28. a 30. minutou. Nejprve Štěpán využil špatného odkopu Drápely a poslal míč do prázdné branky a vzápětí i se štěstím uklidil Kučaba míč k tyči z malého vápna po akci Štěpána s Turkem.

Ve druhém poločase se hrál fotbal starých pánů. Benešovští drželi míč, ale dopředu se tlačili výjimečně a hosté je nenapadali. Takže zívající diváky probrala jen 64. minuta. Nejprve již „žlutý“ L. Petrů zezadu nepochopitelně přejel achilovky Havlíčkovi a šel se po zásluze sprchovat, aby vzápětí Hrubý z dvaceti metrů tečovanou střelou zužitkoval přesilovku. Zbytek zápasu se již nemusel hrát.

„Byl to náš nejlepší zápas na jaře. Kluci hráli v pohodě, byli dost namotivovaní na derby a odvedli maximum. Hráli jsme velmi dobře kombinačně a do stran. Měli jsme srdíčko, větší vůli po vítězství. Vlašim jsme přehráli po všech stránkách a vrátili jí porážku i s úroky,“ měl radost Jaroslav Tesař a dodal k vlašimskému kanonýrovi Jíchovi, který nenastoupil: „Připravovali jsme se na něj, ale nechtěli jsme hrát osobku.“

„Přijeli jsme s obrannou taktikou, ale Benešov nás od začátku přehrával a po zásluze vyhrál,“ byl po zápase strohý Martin Müller.

Branky: 28. O. Štěpán, 30. Kučaba, 65. Hrubý. Rozhodčí: Kotalík. ŽK: O. Štěpán, Žák – L. Petrů 2, Pohorský, Peroutka. ČK: 64. L. Petrů (V). Diváci: 300. Poločas: 2:0.

SK Benešov: Capouch – Křivohlavý, Hrubý, Žák, Chomát – Zoubek – O. Štěpán (82. Prikner), Havlíček (87. M. Podhorský), Šefrna – Kučaba (76. Veinlich), Turek.

Graffin Vlašim B: Drápela - Švamberk, Peroutka, J. Veselý, L. Petrů - Haluška (80. Berovič), Žovinec, Kuchler, Pohorský, Žovinec – Nádeníček.