Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Prohra s Vlašimí poslala Sedlec-Prčice do okresního přeboru

Trhový Štěpánov/ Na pořadu předposledního kola fotbalové I. B třídy, skupiny D, bylo okresní derby mezi FC Graffin Vlašim C a zachraňujícím se Sokolem Sedlec-Prčice. Domácí díky dvěma brankám Špitálníka vyhráli a hosty porážka odsoudila k sestupu do okresního přeboru. Z pěti I. B tříd totiž sestoupí nejméně jedenáct mužstev a Sedlec-Prčice má před posledním kolem nejméně bodů na dvanáctém místě ze všech tříd.

15.6.2008

Ilustrační fotoFoto: Pavel Šimáček mladší

FC Graffin Vlašim C - Sokol Sedlec-Prčice 2:0

V úvodu ne moc atraktivního zápasu měli dvě velké šance hosté, ale Davídkův lob skončil na tyči a Lukáš Pištěk z malého vápna po centru Davídka přestřelil branku. Domácí kontrovali břevnem Čapka z trestného kopu.

Chvíli po přestávce se prosadil z hranice vápna Špitálník. Hosté hru otevřeli, čehož využil opět Špitálník, když si po centru pohrál s obráncem a poslal míč do sítě. V závěru ještě Čapek z trestného kopu opět trefil jen břevno.

"Chtěli jsme po dlouhé době doma vyhrát, což se nám podařilo. Zápas nepřinesl moc krásy. Náš výkon byl první půli špatný. O přestávce jsme si některé věci vyříkali v kabině. Ve druhém poločase se náš výkon zlepšil, dali jsme dva góly a ještě některé šance neproměnili. Soupeř měl také několik příležitostí, ale v zakončení selhal," zhodnotil okresní derby kouč Vlašimi C Jaroslav Jakoubek.

"První poločas byl vyrovnaný. Ve druhém poločase jsme dostali gól, museli hru otevřít a inkasovali podruhé. Škoda, že jsme za bezbrankového stavu neproměnili šance," smutnil po zápase trenér Sedlce-Prčice Jan Vodňanský.

Branky: Špitálník 2. Rozhodčí: Čermoch. ŽK: Vejvoda, Jakoubek - L. Pištěk. Diváků: 101. Poločas: 0:0.

FC Graffin Vlašim C: Vejvoda - Špička, Jakoubek, Vlasák, Janoušek - Sladkovský, Šťastný, Čapek, Kříž - Špitálník, Potůček.

Sokol Sedlec-Prčice: Ryšavý - Polidar, J. Lukáš, Hedvik - Zd. Pištěk, M. Lukáš - Müller, Nádvorník, L. Pištěk, T. Pištěk - Davídek (50. Mára).

15.6.2008 VSTUP DO DISKUSE

Účast byla velká. Chotýšanští voliči stáli na volby frontu
8

Do volební místnosti ve Struhařově přišlo za páteční den mnoho voličů.
15

Volit chodí struhařovští i před návštěvou hospody

Více mladých chodí k volbám ve Vlašimi

Vlašim - Mladých voličů je více. O tom jsou přesvědčeni předsedající ve volebních komisích, kteří v pátek usedli ve vlašimském gymnáziu. Volit v rámci volebního okrsku 7 a 10 přišlo, podle nich, v porovnání s jinými volbami celkově více lidí.

Za volební lístek hnutí dostanou pivo zdarma

Domašín - V domašínské hospůdce pojali volby netradičně. Ti, kteří donesou volební lístek hnutí ANO, dostanou jedno pivo zdarma. "Někdo rozdává koblihy, já zase pivo," řekl majitel domašínské hospody. Toho využil i jeden z voličů, který v pátek 20. října do hospody v Domašíně dorazil přímo z volební místnosti, která sídlí v blízké hasičské zbrojnici. Zde volí vlašimští za volební okrsek číslo 11.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

OBRAZEM: První volební den na Benešovsku

Benešovsko - Přinášíme vám fotografie z volebních místností na Benešovsku z prvního dne.