Chocerady – Kondrac 1:0

Aktivněji začaly Choceradští, ale hlavička Říčaře skončila vedle branky. Do další šance se dostal Kůdela, ale přestřelil i ochrannou síť. Domácí dobře bránili, problémy jim přidělával jen rychlík Kašpar občasnými náznaky brejku. V útočné domácí fázi se hodně snažil Svoboda, po jehož straně šla většina akcí, následovaly centry, ale často nepřesné zakončení nebo lehká střela do náruče Kňazíka.

Nástup do druhého poločasu skvěle vyšel domácím, kdy Svoboda vysunul Urbance, ten se protáhl mezi středními obránci a tísněn z vápna zakončil. Slabá, ale skákavá střela k překvapení všech skončila za zády podklouznuvšího Kňazíka. Vedení Chocerad mohl navýšit Kůdela, ale brankář byl proti. Po rohu Svobody hlavou zakončoval Janovský, ale na čáře byl Kňazík včas. Od 70. minuty hosté přidali, zamkli domácí na půlce, ale jedinou šancí byl nepovedený centr Linharta, který vytěsnil Holub. Domácí spoléhali na brejky, po jednom z nich Kůdelu nesmyslně třicet metrů od branky fauloval Kňazík a viděl červenou kartu. Hosté přesto i v deseti tlačili, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

„Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, ale po minulém kole jsme potřebovali vyhrát. Tabulka je hodně vyrovnaná a každé kolo přináší zajímavé výsledky, každý může porazit kohokoliv. Jsem rád, že se nám bojovností podařilo vyhrát a zůstat v kontaktu s předkem tabulky. Bohužel se stále nedokážeme vyvarovat některých zbytečných chyb a zbrklosti v rozehrávce. Soupeř svou kvalitu měl, ale vítězný gól jsme dali my,“ oddechl si po derby trenér Chocerad Dan Brožek.

„Přijeli jsme do Chocerad s cílem vyhrát, ale odjíždíme bez bodu. Může se stát, že se nedaří, ale opakovaně hráči venku nastoupili bez potřebného nasazení. Domácí nepředvedli vůbec nic, přesto mají tři body. Pod prohru se také podepsal brankář Kňazík, který inkasoval laciný gól a navíc se nechal naivně vyloučit. Nenapadá mě, kde bychom venku měli už vyhrát, když ne v Choceradech. Z výkonu a hlavně výsledku jsem hrozně zklamaný,“ zlobil se po zápase kouč Kondrace Jiří Janouš mladší.

Branka: Urbanec. ŽK: Říčař, Douda - Pavelka. ČK: Kňazík (K). Poločas: 0:0.

Chocerady: Holub - Svoboda, Říčař, Brožek, Douda - Bürgel (70. Pitner), Janovský, Mařinec (60. Klír), Benák - Kůdela, Urbanec (88. Vycpálek).

Kondrac: Kňazík - Pohorský, Linhart, T. Kubín, Nedvěd (78. J. Sedláček) – P. Sedláček (85. Vacek), Mleziva (52. Turek), Pavlíček, Záklasník – Pavlíček, Kašpar.

JAN VYCPÁLEK