Teplýšovice – Trhový Štěpánov 4:0

Zápas byl v prvním poločase vyrovnaný, šance si připravily obě strany, ale dotáhnout je ke gólu dokázali jen domácí. V 8. minutě využil Nerad dobrou přihrávku z pravé strany a střelou k tyči nedal hostujícímu gólmanovi Vejvodovi šanci. Ve 24. minutě přidal druhý gól dorostenec Beneš, který hrál poprvé v základní seatvě za A mužstvo Teplýšovic. V závěru poločasu zazlobil Štěpánov, ale dvakrát Chvojka a P. Kopecký velké příležitosti neproměnili.

Druhý poločas více než šance přinesl ostré zákroky a nervózní projevy hráčů směrem k rozhodčím. Za zmínku stojí ze štěpánovského pohledu jen dobrá střela Janouška, který se prodral přes několik protihráčů. Ze strany domácích byla fotbalová kvalita znatelnější. V 77. minutě zvýšil na 3:0 opět dorostenec Holešovský. Hosté odpadli, domácí ovládli hru a Doležal završil na konečných 4:0.

"Odehráli čtvrtý zápas za sebou v jiné sestavě a stále nám musejí vypomáhat dorostenci, kteří většinou hrají doploledne před naším zápasem. Pro hosty to byl krutý výsledek, který neodpovídal průběhu hry. Půlhodiny v první půli patřilo nám, v závěru poločasu ale přebrali iniciativu hosté a měli tři, čtyři šance, které zahodili nebo je vychytal Kladiva. Naši obránci měli problémy z dlouhými míči proti slunci. Rozdíl první půli byl v tom, že my jsme dvě šance proměnili, ale hosté nikoli. Na začátku druhé půle byl Štěpánov stále nebezpečný z pritútoků, my jsme sice hráli, ale bez příležitostí. Až po třetím gólu soupeř rezignoval a my jsme z jednoznačné převahy přidali čtvrtý gól. I v takhle pozměněné sestavě se mi nelíbil přístup některých hráčů, kteří si mysleli, že to půjde samo, hlavně při hře dozadu," zlobil se po vítězném zápase kouč Teplýšovic Jan Mičík.

"V prvním poločase jsme měli sice více šancí, než Teplýšovice, ale prohrávali jsme 0:2, když nás domácí pěkně vyšachovali. Ve druhé půli jsme se snažili, ale hráli jen po vápno soupeře. Navíc jsme během chvíle dostali další dvě branky. Výsledek je pro nás dost krutý, ale když nebudeme dávat góly, tak nemůžeme vyhrávat," dodal posmutněle po derby trhovoštěpánovský kouč Pavel Vejvoda.

Branky: 8. Nerad, 24. Beneš, 77. Holešovský, 79. Doležal. Rozhodčí: Černý. ŽK: 2/4. Diváci: 50. Poločas: 2:0.

Teplýšovice: Kladiva - Mládek, Ottl, Starosta, L. Dřízal - D. Podhorský, Kukač, M. Podhorský, Nerad - Doležal, Beneš (46. Heřmánek, 82. Hruška).

Trhový Štěpánov: M. Vejvoda – Janoušek, Rytina, J. Jakoubek (80. Štork), Vobecký – P. Kopecký, Gapko (32. Kříž), Holý, Pánek – Zajíček (46. Kůžel), Chvojka.

ONDŘEJ POLIVKA