Teplýšovice – Poříčí nad Sáz. 1:5

V úvodu to nevypadalo na debakl Teplýšovic. Hrál se vyrovnaný fotbal a hned z první vážnější akce domácí udeřili, když J. Dřízal vyslal uličku Podhorskému, který proti Kumštovi nezaváhal. Poté ale začali být hosté nebezpečnější, hlavička Šimáčka ještě skončila nad, ale stejný hráč po akci Vaníka již ve 23. minutě Vejvodu přehodil. Domácí zahrozili průnikem Podhorského a střelou Krále nad.

Udeřilo ale na druhé straně. V 27. minutě poslal kolmici Šimáček na Kupšu, který po sóle prostřelil Vejvodu – 1:2. O chvíli později střelec gólu, po závaru, vyrazil z brankové čáry střelu spoluhráče Šimáčka.

Domácí šli do druhé půle se snahou vyrovnat, ale hosté je hned zchladili, když po chybě v teplýšovické obraně Kupša zakončil do prázdné branky nabídku Tomečka. Domácí se sice snažili, měli více míč na kopačkách, ale před brankou Kumšty byli většinou neškodní. Naopak hosté využívali každého okénka v děravé obraně. Tak jako v 63. minutě, kdy míč putoval po ose Šimáček – Kupša a zakončující Tomeček do prázdné branky. Teplýšovičtí si následně vypracovali dvě největší šance ve druhé půli, ale hlavičku Krále po rohu Ottla vyrazil bravurně Kumšta, který vytáhl i s pomocí břevna střelu Ottla.

A tak v závěru hosté ještě jednou udeřili. Nejprve Kupšovi zhatil Vejvoda hattrick, aby poslední hřebíček přidal Teplýšovicím Šimáček, který zachytil „malou domů“, po sóle obešel Vejvodu a stanovil konečný výsledek na 1:5.

Trenér Teplýšovic Petr Chomát byl po zápase rozčarovaný hlavně z výkonu obrany. „Prvních patnáct minut jsme hráli slušný fotbal a vedli jsme 1:0. Pak ale nastal katastrofální výkon v obranné fázi. Tak zkušení hráči, jaké máme v Teplýšovicích v obraně, by takové chyby neměli dělat. Poříčí nás potrestalo za naivitu, přehrálo nás v přechodu do útočné fáze a jednoznačně si zasloužilo vyhrát.“

Kormidelník Poříčí Petr Čermák byl po zápase navýsost spokojený. „V úvodu se hrálo opatrně, poté měli domácí mírnou převahu a vstřelili gól. My jsme se nepoložili a do poločasu jsme obrátili výsledek na 2:1. Na začátku druhé půle jsme přidali třetí gól a poté jsme si výsledek již pohlídali a navýšili,“ měl radost a chválil: „Zápas jsme odehráli dobře takticky a musím pochválit střelce branek, kteří konečně proměňovali šance, což nám v minulých zápasech chybělo.“

Branky: 8. Podhorský – 28. a 48. Kupša, 23. a 88. Šimáček, 63. Tomeček. Rozhodčí: Stádník. Bez karet. Diváci: 60. Poločas: 1:2.

Teplýšovice: Vejvoda – Drahota, Veselý, Chomát, Nerad – J. Dřízal (46. Heřmánek), Ottl, Kačírek, Podhorský – Král, L. Tůma (70. Pejša).

Poříčí nad Sázavou: Kumšta – Anděl, Šrom, Kyselka, Breburda – Tomeček, Borovec (46. Bouška), Vaník, Pavlečko – Šimáček, Kupša (81. Vojta).