Poříčí nad Sázavou – Chocerady 2:0

Od začátku se na hřišti více bojovalo, než se kombinovalo. Domácí si vytvořili převahu měli několik standardních situací, které však choceradská obrana uskákala. Až v 27. minutě fauloval Říčař Kupšu a z penalty se M. Říha nemýlil. Domácí do poločasu mohli zvýšit, ale nádherná rána M. Říhy zasvištěla těsně vedle šibenice a po závaru nedokázali dopravil za Boučkova záda míč Kupša ani Šimáček. Hosté toho dopředu moc nevymysleli, nejnebezpečnější byly jejich dlouhé auty, které však obrana Poříčí uskákala a ránu z dálky Kumšta vyboxoval.

Po přestávce se Choceradští tlačili za vyrovnáním, ale mohlo se jim to i podařit, ale po střele Doudy stačil uhasit požár na zadní tyči Breburda před Masným. Na druhé straně hlavičkoval Kyselka po rohu do náruče Boučka. V 58. minutě neudržel gólman ránu z trestného kopu M. Říhy a Kyselka z dorážky zvýšil na 2:0. Hosté se ještě více tlačili před branku Poříčí a Mastný v obrovské šanci mohl snížit, ale z malého vápna pálil vedle. Zbytek nakopávaných míčů poříčská obrana společně s brankářem Kumštou ubránila. Domácí podnikali nebezpečné brejky a byli blízko třetí branky, jenže trestný kop M. Říhy skončil na břevně, střelu Pavlečka kryl Bouček a Šimáček nastřelil z úhlu tyč.

Kormidelník Poříčí Petr Čermák byl po zápase spokojen. „Bylo to oboustranně bojovné utkání. V prvním poločase jsme měli dvě vyložené šance a vstřelili jsme gól z penalty. Soupeř nás moc neohrozil. I ve druhém poločase vítězila bojovnost nad fotbalovostí, vypracovali jsme si tři vyložené šance, nastřelili tyčku, břevno a dali důležitý druhý gól. Hosté měli jen jednu velkou příležitost. Takže si myslím, že výhra 2:0 je zasloužená. Kluky musím pochválit za bojovnost.“

Trenér Chocerad Jan Machara k derby dodal. „Věděli jsme že nás čeká těžký zápas, domácí museli doma vyhrát, aby se nedostali na samé dno a vyrovnanou hru ovlivnil první gól z penalty. Sice jsme se oproti Podolí venku trochu zlepšili, ale pořád nám k dobrému výkonu něco chybí.“

Branky: 27. M. Říha (z PK), 58. Kyselka. Rozhodčí: Salač. ŽK: 0:5. Diváci: 50. Poločas: 1:0.

Chocerady: Holub - Svoboda, Benák, Říčař, Douda - Bürgel (60. Mařinec), Kodat, Kuželka, Kůdela (66. Vycpálek) – Tusjak, Mastný.

Poříčí nad Sázavou: Kumšta – Anděl (72. M. Stibůrek), Šrom, Kyselka, Breburda – Tomeček, Borovec, M. Říha, Pavlečko (85. Jelínek) – Šimáček, Kupša (82. Braný).