Poříčí nad Sázavou – Chotýšany 2:2

Začátek derby byl ospalý z obou stran a hráči se moc nehýbali. Přesto si hosté vytvořili šance, ale Povolný z úhlu pálil nad, střelu Hanuše z trestného kopu vyrazil Platil a Hanibal z úhlu napálil tyč. Domácí se snažili držet míč na zemi, ale finální přihrávka jim scházela a jen Trpišovský v dobré příležitosti zamířil vedle. Ve 33. minutě, ale unikl M. Stibůrek, naservíroval míč před prázdnou branku Trpišovskému, který snadno dostal domácí do vedení.

Chotýšany hrozily hlavně ze standardních situací a také po nich se jim podařilo do přestávky stav otočit. Nejprve se dostal k odraženému míči po rohu Šindelář a z hranice šestnáctky propálil vše, co mu stálo v cestě. Následně Platil ránu Khandla z trestného kopu vyrazil. Těsně před odchodem do kabin zahrál rukou Šimáček ve vlastní šestnáctce po dlouhém autu a Hanuš z penalty bezpečně skóroval.

Po přestávce se domácí snažili kombinací dostat se na dostřel chotýšanské branky a hosté, kterým docházely síly, jen nakopávali dlouhé míče na urostlé útočníky a hrozili ze standardních situací. Na druhé straně se tlačilo Poříčí za vyrovnáním. Trpišovského ještě včasným vyběhnutím zpacifikoval Kondrát, ale na kolmici R. Říhy a zakončení M. Stibůrka již nestačil. V závěru mohl misky vah překlopit na domácí stranu M. Říha, ale jeho prudký centr směřující do sítě reflexivně vyrazil Kondrát na roh.

Asistent trenéra Poříčí Zdeněk Šrom bod z derby také bral. „Sestavu jsme horko těžko dávali dohromady a chybělo nám šest hráčů. Musel poprvé nastoupit v mužích za áčko sedmnáctiletý Filip Malý, který si ale nevedl špatně, v závěru dokonce na hřiště vyběhli šestnáctiletí Wainer a Limon,“ ukázal asistent problémy se sestavou a dodal k derby: „Bylo to bojovné utkání, plné dlouhý nakopávaných míčů, ve které byla asi remíza zasloužená. Jsem rád, že se nám probudil Míra Stibůrek, který první gól připravil a druhý sám vstřelil.“

Kouč Chotýšan Ivan Suchomel po zápase s bodem spokojený. „Bohužel jsme v zápase doplatili na to, že čtyři hráči základní sestavy absolvovali ve středu, čtvrtek a pátek policejní turnaj a měli v nohách řádově šest zápasů, což se zejména ve druhém poločase projevilo,“ smutnil kouč hodnotil: „Začátek zápasu jsme trošku prochrápali, ale druhá polovina poločasu byla relativně dobrá z naší strany, i když úplně spokojený jsem taky nebyl. Ve druhém poločase nám začaly docházet síly a soupeř nás rychlostí přehrával. Za dané situace jsem s bodem spokojený.

Branky: 33. Trpišovský, 79. M. Stibůrek – 37. Šindelář, 42. M. Hanuš (z PK). Rozhodčí: Krůta. ŽK: Malý (P). Diváci: 80. Poločas: 1:2.

Poříčí nad Sázavou: Platil – Malý (90. Limon), Šrom, Vaník, Braný – Kupša (86. Wainer), Šimáček, M. Říha, R. Říha – Trpišovský, M. Stibůrek.

Sokol Chotýšany: Kondrát - Hampešt, Bejbl, Khandl, Šindelář – Hanibal (77. Korecký), Kamarýt, Kuthan (54. Průcha), Povolný – Hanuš, Junek.