Poříčí nad Sázavou – Kondrac 2:1

Okresní derby nepřineslo divákovi hezký fotbal, ale boj. Více míč na kopačkách měli hosté, ale vyloženou příležitost si nevypracovali, největší starosti měl Platil s ránou M. Kubína. Domácí jen míče nakopávali, s čímž si vysocí hráči hostů celkem bez problémů poradili. Pokud míč dostali na zem, měli šanci na úspěch, ale M. Stibůrka vychytal z úhlu Kňazík, který si stejně poradil i s ránou M. Říhy z trestného kopu. Nakonec se přeci jen domácí ujali vedení, když si na roh Filipa naběhl R. Říha a hlavou rozvlnil síť.

Ihned po přestávce chyboval poříčský Anděl, když si Platil zařval, že míč má, ale obránce ho odrazil přímo k Vítovskému, a ten neměl problém vyrovnat. Následně se Kondrac tlačila více před branku Poříčí, ale střelu M. Kašpara vyrazil Platil, první dorážka Záklasníka šla do Kupši a druhá nad, ránu Vítovského z úhlu kryl Platil, Záklasník a Volšický mířili nad. Domácí podnikali sporadické brejky, ale nakonec zvítězili. Filip ještě po nabídce Trpišovského zamířil vedle, ale v 87. minutě Trpišovský po uličce Šroma a obejití Kňazíka, rozhodl o třech bodech pro Poříčí.

Hrající trenér Poříčí Roman Filip viděl jediný plus v zápase, a to zisk tří bodů: „Byl to víc boj než fotbal. Hrajeme špatně, bojácně a doma nejsme schopni soupeře dostat pod tlak. Hlava mi to nebere, proč se hráči bojí dostat míč a nezpracují ho, což jsou základní věci fotbalu. Porazíme soupeře z krajského přeboru a poté si nejsme schopni poradit s předposledním mužstvem tabulky. Vítězství je pro nás dobré, ale za hru jsme si ho nezasloužili. Bylo to vyrovnané utkání, šancí měla Kondrac víc a remíza by byla asi spravedlivější,“ měl jasno Filip a přeci jen někoho pochválil: „Musím vyzdvihnout výkon Jardy Platila, který naskočil do branky, když máme dva gólmany zraněné. Vypořádal se s tím na výbornou, předvedl pár kvalitních zákroků a gól jde na vrub obránce, který neslyšel, že si o míč zařval. Takové školácké chyby nás sráží.“

Trenér Kondrace Jiří Janouš ml. byl po po šesté prohře na jaře smutný. „Podali jsme nejlepší výkon na jaře, ale neproměnili jsme šance, což se nám v závěru vymstilo. Sahali jsme po třech bodech a nakonec nemáme ani jeden, když rozhodující gól padl dle mého názoru po ofsajdu,“ dopadl smutný kouč a našel jedno pozitivum: „Výsledek alespoň zavřel ústa všem tzv. znalcům fotbalu, kteří nepochybovali o naší domluvené výhře.“

Branky: 22. R. Říha, 87. Trpišovský – 46. Vítovský. Rozhodčí: Černý. ŽK: Linhart (K). Diváci: 40. Poločas: 1:0.

Poříčí nad Sázavou: Platil – R. Říha, Šrom, Vaník, Anděl – Kupša (75. Jelínek), M. Říha, Šimáček (32. Breburda), M. Stibůrek (89. Vojta) – Trpišovský, Filip.
Kondrac: Kňazík – Nedvěd (71. M. Kašpar), Mleziva, T. Kubín, Volšický – Jaroš, Linhart, M. Kubín, Záklasník – Vítovský, R. Kašpar.