Kondrac – Sedlec–Prčice 2:3

V derby se museli hráči vyrovnávat se silným větrem, navíc se hrálo na hrbolatém hřišti. Začátek utkání přinesl mnoho nepřesností, v 17. minutě zahrozil domácí Linhart střelou z trestného kopu, ale brankář Ryšavý byl připraven. Ve 23. minutě přišel první gól, po dlouhém autu si naběhl Mára na propadlý míč a prostřelil Kňazíka. Kondračtí byli zaskočeni, přesto brzy vyrovnali, když si v 28. minutě na roh Linharta hlavičkoval přesně M. Kubín. Ve zbytku poločasu měli více ze hry domácí, snažili se o nátlakovou hru, ale hosté hrozili z rychlých brejků. Jeden z nich nevyužil M. Davídek, který nezužitkoval výbornou příležitost.

Začátek druhého poločasu přinesl pro domácí stejný průběh jako utkání proti Kostelci. Hned ve 46. minutě se prosadil Růzha zblízka po střele M. Davídka. Za pět minut Kondračtí reklamovali ofsajd a samostatný únik proměnil opět Růzha – 1:3. Ve zbytku utkání se domácí snažili snížit, ale jejich nepřesná hra narážela na pozornou hostující obranu. Až v 61. minutě se po rohu prosadil zblízka Mleziva – 2:3. Závěrečný vytrvalý tlak Kondrace nepřinesl kýžený efekt, a tak si Sedleckoprčičtí připsali cenné tři body.

Trenér Kondrace Jiří Janouš mladší byl po zápase obrovsky zklamaný. „Utkání jsme absolutně nezvládli. Hráči asi stále nepochopili, že hrajeme o záchranu. Na hřišti se většina z nich bojí vzít na sebe zodpovědnost, ale co je mnohem horší, chybí nám nasazení a vůle vstřelit gól a zvítězit. Sedlec sice nebyl lepším mužstvem, ale v důležitých momentech byl více hladový po vítězství, což rozhoduje,“ zlobil se kouč a již se dívá dopředu: „Velmi jsme si zkomplikovali situaci, v následujících utkáních musíme předvést mnohem lepší výkon, jinak jsme bez šance na úspěch.“

Kouč Sedlce–Prčice Miroslav Rybka byl po vítězném derby samozřejmě spokojen. „O gól jsme asi byli na hrbolatém hřišti lepší, dali jsme tři góly ze hry, a to ještě Michal Davídek nepochopitelně v prvním poločase netrefil prázdnou branku a po sóle neproměnil sólo. Kondrac se mi na podzim u nás líbila, ale teď si nevypracovala vyloženou šanci. Jen nakopávala míče na dlouhé hráče, kteří vybojovali standardní situace, které jsou naší slabinou a dvakrát nás potrestala. Zbytek jsme uskákali. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě.“

Branky: 28. M. Kubín, 61. Mleziva – 46. a 50. Růzha, 23. Mára. Diváci: 120. Poločas: 1:1.

Sokol Kondrac: Kňazík – Pohorský, Mleziva, Volšický (67. M. Kašpar), Vokál – Pavlíček, Linhart, M. Kubín, Jaroš (76. Karmazín) – Vítovský, Kašpar (65. Nedvěd).

Sokol Sedlec–Prčice: Ryšavý – L. Pištěk, Hedvik, Zd. Pištěk, Sedláček – Müller (60. Boubalík, 85. Nádvorník), Bouška, T. Pištěk (80. Hanibal), Mára – M. Davídek, Růzha.