Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Derby vyznělo pro Kondrac, Teplýšovice dohrály v devíti

Kondrac– Okresní derby ve fotbalové I. B třídě skončilo výhrou domácí Kondraec, když hosté z Teplýšovic dohrávali zápas bez dvou vyloučených hráčů Nerada a M. Podhorského.

24.10.2010

Ilustrační fotoFoto:

Kondrac – Teplýšovice 3:1

Okresní derby začali lépe hosté, kteří častěji drželi míč na kopačkách a domácí se prvních dvacet minut spíše bránili. Ve 12. minutě reklamovali Teplýšovice pokutový kop, když centr ze strany zastavil domácí Linhart pravděpodobně rukou. V 17. minutě zacentroval teplýšovický Nerad, brankář Kňazík míč podcenil a ten skončil k překvapení všech skončil od jeho ramene v bráně – 0:1. Po brance se domácí přece jen dostávali častěji před Vejvodu, ale vyložená šance neměli. Až ve 27. minutě Mleziva vysunul Pavelku a jeho bomba skončila v brance – 1:1. Hosté se stále prezentovali fotbalovějším projevem, ale šance si vytvářeli paradoxně domácí, ale Pavlíčkovu slabou střelu po sóle vykopl Mládek a Mleziva po přihrávce Vítovského, ve skluzu překopl branku.

Druhý poločas byl o poznání zajímavější. Ve 47. minutě si teplýšovický Drahota naběhl na centr, ale střela minula cíl. Ve 49. minutě uspěl Pavlíček v souboji s Ottlem, obhodil si brankáře Vejvodu, který ho fauloval, ale penalta se nekopala, což domácí vyprovokovalo k mnohem lepšímu výkonu. Přidali na důrazu a ve zbytku utkání byli jednoznačně lepším mužstvem. Navíc jim pomohl Nerad, který byl po druhé žluté kartě vyloučen. Přesilovku Kondračtí hned využili. V 69. minutě se k trestnému kopu z hranice vápna postavil zkušený Linhart a opět prokázal, že zahrávání trestných kopů by mohl vyučovat na Vysoké škole fotbalové, když se jeho nádherná střela cestou do sítě otřela o tyč i břevno branky Vejvody – 2:1. Domácí se zatáhli a spoléhali na brejky a v 88. minutě jeden proměnili, když se po po samostatné akci Pavlíčka prosadil Vítovský – 3:1. Ještě před tím byl po druhé kartě vyloučen hostující M. Podhorský a hosté zápas dohráli o devíti.

„Uvědomovali jsme si, vzhledem k vyrovnanosti tabulky, důležitost utkání. Teplýšovice mají technické mužstvo, což nám v úvodu dělalo velké problémy. Paradoxně nám nejvíce pomohla nepochopitelně neodpískaná penalta na Pavlíčka, která mužstvo vybičovala k výbornému výkonu. Vzhledem k tomu, že hosté si přes kvalitně mezihru, nevytvořili na rozdíl od nás téměř žádné šance, považuji naše vítězství za zasloužené. Za výborný výkon chci pochválit Pavelku,“ měl radost po derby trenér Kondrace Jiří Janouš mladší a kroutil hlavou: „Zajímalo by mne, zda teplýšovický Kukač jde na hřiště s cílem si zahrát fotbal, nebo pokopat a zranit co nejvíce protihráčů. Každopádně, nejen dle mého názoru, musí mít v hlavě piliny.“

„V první půli jsme byli lepší, dostali jsme se do vedení, ale domácí po přečíslení ve středu hřiště do přestávky vyrovnali. Těsně před poločasem se zranil Mládek, kterého jsem musel vystřídat, což narušilo naši hru ve druhém poločase. Domácí byli po přestávce lepší, po vyloučení Nerada se naše hra rozpadla a Kondrac nás potrestala dalšími dvěma góly. Obě naše vyloučení byla správná,“ nezlobil se na rozhodčí trenér Teplýšovic Petr Chomát.

Branky: 27. Pavelka, 69. Linhart, 88. Vítovský – 17. Nerad. Rozhodčí: Schořovský. ŽK: 1:4. ČK: 67. Nerad, 87. M. Podhorský (oba T). Diváci: 80. Poločas: 1:1.

Kondrac: Kňazík – Pohorský, Linhart, Volšický (46. Nedvěd), T. Kubín – P. Sedláček, Mleziva (62. Turek), Pavelka, Záklasník – Vítovský, Pavlíček.

Teplýšovice: Vejvoda – Drahota, Ottl, Mládek (46. L. Tůma), J. Dřízal – D. Podhorský, Kukač, Nerad, Veselý – Bartůšek (84. A. Černý), Král.

24.10.2010

Pro volby zůstala už jen oficiální místa

Sebastian Reiter se narodil 13. října v 6.07 šťastným rodičům Janě Zikešové a Vítězslavu Reiterovi. Při narození malý chlapeček vážil 3 050 gramů a měřil 50 centimetrů. Starší sestřička Isabela Zikešová (2,5) se setká s bratříčkem doma v Mnichovicích.
5

Právě jsme se narodili

Účast byla velká. Chotýšanští voliči stáli na volby frontu

Chotýšany - Mnohem větší účast při pátečních volbách potvrdila volební komise v Chotýšanech. Dokonce se kolem čtvrté hodiny u volební místnosti vytvořila fronta voličů. "To se nám ještě nestalo, že by na volby lidé stáli frontu. Těší nás, že chodí mnohem více mladých," prozradila předsedkyně volební komise Jana Dessová.

Volit chodí struhařovští i před návštěvou hospody

Struhařov - Účast při prvním dnu voleb do Poslanecké sněmovny byla ve Struhařově velká. Alespoň podle volební komise, která se s takovým zájmem v minulosti nesetkala.

Více mladých přichází k volbám ve Vlašimi

Vlašim - Mladých voličů je více. O tom jsou přesvědčeni předsedající ve volebních komisích, kteří v pátek usedli ve vlašimském gymnáziu. Volit v rámci volebního okrsku 7 a 10 přišlo, podle nich, v porovnání s jinými volbami celkově více lidí.

Za volební lístek hnutí dostanou pivo zdarma

Domašín - V domašínské hospůdce pojali volby netradičně. Ti, kteří donesou volební lístek hnutí ANO, dostanou jedno pivo zdarma. "Někdo rozdává koblihy, já zase pivo," řekl majitel domašínské hospody. Toho využil i jeden z voličů, který v pátek 20. října do hospody v Domašíně dorazil přímo z volební místnosti, která sídlí v blízké hasičské zbrojnici. Zde volí vlašimští za volební okrsek číslo 11.