Poříčí nad Sázavou – Kondrac 7:4

Zápas přinesl otevřený fotbal, s brankovými šancemi na obou stranách a jedenácti góly. Úvod vyšel Poříčí, když Houda střelou z šestnáctky a Šimáček hlavou po centru Naňáka rozvlnili síť. Poté převzala iniciativu Kondrac, P. Sedláček po sóle snížil a Poříčí dvakrát podržel Platil. Šance se urodily i na druhé straně, ale Macko nebo špatná koncovka Poříčí stav nezměnily. Až v závěru poločasu Říha po zemi prostřelil Macka.

I po přestávce dominovaly útoky nad obranami. Sysel přízemní střelou z hranice šestnáctky zvýšil na 4:1, ale Volšický s pomocí teče Kováře rychle reagoval. Pátý gól Poříčí vstřelil Kupša, když se Kondračtí dožadovali ofsajdu. Uznání gólu neunesl jejich pomezní, který měl praporek nahoře (signalizoval ofsajd). Došel k rozhodčímu a praštil s praporkem o zem, a tak ho vystřídal na lajně trenér Kondrace Jiří Janouš mladší. Borce zpod Blaníka situace nakopla a díky Záklasníkovi a M. Kubínovi upravili na 5:4. Jenže Poříčští si výhru po třech prohrách v přípravě nenechali vzít a po umístěné střele Houdy a hlavičce Kupši po rohu Houdy, upravili na konečných 7:4.

„Na moje gusto to bylo otevřené utkání, ve kterém předčily útoky obrany. Hráli jsme špatně zezadu, ale útočníci nám to vynahradili, proměněním šancí, do kterých se dostali,“ dodal spokojený kouč Poříčí Václav Skiba a poznamenal: „Stále nám chybí čtyři až pět hráčů základní sestavy, což musíme dát do čtrnácti dnů dohromady, abychom nastoupili do mistrovských utkání v plné síle.“

„V zápase se zrodil divoký výsledek, ale odpovídající, protože jsme byli horší,“ zhodnotil krátce zápas trenér Kondrace Jiří Janouš mladší a posteskl si: „Ještě jsme nehráli zápas, abysme byli kompletní. Stále nám vinou zranění a nemocí chybí pět hráčů, ale kromě Nedvěda, u kterého bude pauza asi delší, by se zbytek měl dát do mistrovských zápasů dohromady. Na druhou stranu jsem rád, že si zahráli další hráči a vyzkoušeli jsme jiné varianty.“

Branky: Houda 2, Kupša 2, Šimáček, Říha, Sysel – P. Sedláček, Volšický, M. Kubín, Záklasník. Poločas: 3:1.

SK Posázavan Poříčí nad Sázavou: Platil – J. Stibůrek, Kovář, Vaník, Naňák – M. Stibůrek, Pavlečko, Houda, Říha – Šimáček, Kupša. Střídali: Sysel, Matoušek, Jelínek.

Sokol Kondrac: Macko – Mleziva, Vokál, Volšický, Pohorský – J. Sedláček, M. Kubín, Záklasník, Šanda – P. Sedláček, Vítovský. Skalický, Vacek.