Nespeky - Poříčí n. S. 1:0

Úvod okresního derby na těžkém terénu vyšel lépe hostům, ale střelu Vojty vyrazil s vypětím sil Donát, rána Vaníka a hlavičky Kupšy a J. Stibůrka se nevešly mezi brankové tyče. Po půlhodině se domácí vzpamatovali a začali ohrožovat Detka v brance Poříčí, jenže ten osamoceného Kalendu i střelu Buriana kryl.

Po přestávce se bojovalo hlavně ve středu hřiště, domácí měli více ze hry a Burin pálil z voleje nad. V 56. minutě běžel Kadeřábek sám na Detka, přehodil ho, ale Sysel míč mířící do branky, odlavičkoval na roh. Hosté hrozili z brejků, šanci M. Stibůrka po centru Šimáčka vyrazil Donát a Naňák pálil vedle. V 66. minutě bylo Poříčí blízko vedení, ale střelu Filipa srazil Donát na tyč a dorážka Kupši skončila opět na tyči. Rozhodnutí zápasu přinesla 70. minuta, kdy si Kadeřábek naběhl na přihrávku Myslivce a podél Detka poslal míč do sítě. Závěrečný tlak Poříčí přišel vniveč.

"S výhrou jsem nadmíru spokojený. Po dvou zápasech, které jsme nezvládli, je pro nás vítězství důležité. Bylo dobré derby, které bylo o jednom góle a ten jsme nakonec vstřelili my. Hráčům bych chtěl poděkovat za bojovný výkon, který nám chyběl v předchozích zápasech. Vyzdvihnout bych chtěl brankáře Donáta, který chytal po delší pauze a byl to takový trumf proti Poříčí, což nakonec vyšlo," zářil po zápase trenér Nespek Petr Novotný.

"Na derby jsme se poctivě připravovali celý týden, bohužel nám do toho vniklo zranění Říhy a Houdy, a tím se muselo v sestavě improvizovat. Navíc začátek zápasu nestihl Roman Filip, který si plnil povinnosti u vlašimského mladšího dorostu. I tak byl z naší strany první poločas dobrý a až na menší zaváhání v obraně jsme měli více ze hry a minimálně dvě šance jsme mohli proměnit, když domácí podržel gólman Donát. Ve druhém poločase byla hra malinko rozkouskovaná. Domácí těžili ze hry hlavou Pavlíka a my příchodem Filipa ztratili maličko šťávu, což je škoda. Někteří hráči si asi mysleli, že Roman soupře porazí sám. Po inkasované brance jsme v závěru zápasu nevyužili tlak k vyrovnání. Zápas velmi dobře odřídila trojice rozhodčích. Škoda ztracených bodů," smutnil po zápase zastupující trenér Poříčí Petr Lacina.

Branka: 70. Kadeřábek. Rozhodčí: Velebil. ŽK: Pavlík - Detko, Vojta, Kovář. Diváci: 110. Poločas: 0:0.

Nespeky: Donát - Kumpošt, Nachtman, M. Rosenvald, Kapr - Kadeřábek (88. V. Kulhavý), Burian, Pavlík, Myslivec - Kalenda, Cháb (83. Adámek).

Poříčí nad Sázavou: Detko - Vojta, Kovář, Naňák (75. Tůma), Sysel - J. Stibůrek (50. Filip), Pavlečko, Vaník, Šimáček - M. Stibůrek, Kupša.