Zápas se stal festivalem zahozených šancí domácích, kteří přesto zvítězili, i když jen těsně.

Poříčí nad Sázavou - Sedlec-Prčice 2:1

Zápas začal domácím náporem, kteří během dvaceti minut měli několik obrovských příležitostí, ale Houdovu střela z šestnáctky a sólo a nájezd M. Stibůrka chytil brankář Ryšavý, po centru Filipa trefil Šimáček nejprve tyč, o chvíli později po stejné spolupráci se zaskvěl Ryšavý, Vojta po úniku přestřelil branku. Jediný gólový moment přišel v 8. minutě, kdy obránce hostů poslal hlavou špatnou malou domů a M. Stibůrek přehodil vyběhnuvšího Ryšavého - 1:0. Mezi 20. - 30. minutou převzali iniciativu Sedleckoprčičtí vypracovali si závary a tři velké šance, ale buď je Detko vychytal nebo zamířili vedle. V závěru poločasu mohli zvýšit domácí, ale opět nebyli úspěšní v koncovce (Vojta, M. Stibůrek).

Po přestávce se pokračovalo v zaběhnutých kolejí, osamocený Říha přestřelil branku, Šimáček po dorážce střely Filipa nastřelil spojnici tyče a břevna, Pavlečko po kombinaci s Kupšou a Vaníkem přestřelil branku, stejně se vedlo M. Stibůrkovi a Říhovi. V 73. minutě byl faulován Kupša a Filip z penalty zvýšil na 2:0. Hosté hrozili z rychlých brejků, ale Detka překonali jen jednou, když se v 81. minutě výstavně trefil Hedvik ranou z šestnáctky do šibenice.

"Byl to z naší strany festival zahozených šancí. Dvacet minut byl výkon v pořádku, ale bylo neskutečné, co jsme nedali. Pak jsme vynechali, kazili jsme přihrávky, nedostávali se k odraženým míčům, vázla nám kombinace a hosté převzali iniciativu. Druhou půli jsme zase začali dobře a zvýšili z penalty Romanem Filipem na 2:0. Jenže po dvaceti minutách jsme se dostali do stejné situace, jako v první půli, přestali jsme hrát a hosté využili jediné střely ke snížení skóre. Pak jsme se až do konce trápili, znovu neproměnili několik vyložených šancí a oddechli jsme si, když rozhodčí odpískal konec," dodal k zápasu trenér Poříčí Václav Skiba.

"Na začátku jsme si dali sami první gól a Poříčí nedalo pět, šest vyložených šancí. Pak jsme začali hrát a do konce poločasu jsme si vytvořili dvě vyložené šance, ale nepodařilo se nám vyrovnat. Druhá půle měla stejný průběh jako první, když Poříčí zase zahodilo několik šancí a my jsme také příležitosti nedali. Po penaltě jsme se nevzdali, snížili jsme na 2:1, ale na vyrovnání nám chyběl čas," zhodnotil derby sedleckoprčický stratég Zdeněk Pištěk mladší.

Branky: 8. M. Stibůrek, 73. Filip (z PK) - 81. Hedvik. Rozhodčí: Urbánek. ŽK: 1/2. Diváci: 80. Poločas: 1:0.

SK Posázavan Poříčí nad Sázavou: Detko - Vojta, Vaník, Naňák, Sysel - Šimáček (75. J. Stibůrek), Houda, Bouška (58. Pavlečko), Říha - Filip, M. Stibůrek (69. Kupša).

Sokol Sedlec-Prčice: Ryšavý - Polidar, J. Lukáš, Drahota, L. Pištěk - Mára, Hedvik, T. Pištěk, Sedláček - M. Davídek (86. M. Lukáš), Nádvorník.