Maršovice – Poříčí n. S. 1:0


V prvním poločase okresního derby byli nebezpečnější domácí, hlavně rychlonohý Dráb dělal hostující obraně problémy a po rohových kopech měli šance T. Procházka, který hlavičkoval nad a při hlavičce Zderadičky se vyznamenal Beran. Hosté zahrozili jen ze standardních situací, Kupšovu střelu a dělovku M. Stibůrka chytil M. Procházka. Jediný gólový moment přišel ve 28. minutě když se odražený míč po rohu dostal k Bechyněmu, a ten přeskočil hostující obránce. Vzápětí mohl zvýšit Dráb, ale sám před Beranem zaváhal.

Po přestávce se karta obrátila. Hosté se hnali za vyrovnáním, vytvořili si místy i drtivý tlak, ale Vaník, Kupša, M. Stibůrek, Říha a Šimáček nebyli schopni míč dopravit do sítě. A tak Maršovice výhrou ještě vykřesaly jiskřičku naděje na záchranu.


„První půli jsme sehráli celkem kvalitně, vytvořili si kromě vstřeleného gólu i další příležitosti, ze kterých jsme mohli vedení pojistit. Hosté hrozili hlavně ze standardních situací. Ve druhé půli nám odešla finální přihrávka, soupeř nás začal přehrávat a několikrát to v našem vápně hořelo a měli jsme štěstí. Přesto jsme výhru uhájili,“ měl radost z výhry v derby maršovický hrající lodivod Michal Hašek.


„Naše krize se prohlubuje a momentálně nevíme, jak z ní ven. Od druhého poločasu v Kondraci hrajeme ve velkém útlumu a hráči si na hřišti nevěří. I když jsme nastoupili s defenzivní taktikou, přesto jsme gól v první půli dostali. Po přestávce jsme sice tlačili, ale když už se dostaneme do šance, svazuje nám nervozita nohy. Navíc jsme se namočili do nebezpečných sestupových vod,“ zvedá varovný prst trenér Poříčí Pavel Šimáček.


Branka: 28. Bechyně. Rozhodčí: Holý. ŽK: Vaník (M). Diváci: 70. Poločas: 1:0.

Sokol Maršovice: M. Procházka - Řezníček, M. Hašek, Bechyně (73. Rezek), T. Procházka - Zderadička (60. S. Šetina), Hlaváč, Bartoš, Šach - Dráb, R. Hašek.

SK Posázavan Poříčí nad Sázavou: Beran - Breburda, Kovář, Vaník, J. Stibůrek - Říha, Vojta, Naňák, M. Stibůrek - Šimáček, Kupša.