Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Okresní derby nemělo vítěze

Kondrac - Okresní derby ve fotbalové I. B třídě mezi Sokolem Kondrac a Sokolem Nespeky po závěrečném hvizdu nemělo vítěze, když na gól nespeckého Kadlece odpověděl Vítovský.

17.5.2009

Nespecký střelec Miroslav Kadlec (v bílomodrém) byl těsně střežen kondrackým Ondřejem Nedvědem, který se však brzy zranil.Foto: Foto: Lukáš Suchý

Kondrac – Nespeky 1:1

V prvním poločase okresního derby byly lepší Nespeky, které měly nebezpečné brejkové situace, ale Kadlec, T. Rosenvald neuspěli a Kalenda nastřelil z dálky břevno. Přesto se ujali hosté vedení, když se kanonýr Kadlec prosadil dorážkou ze skrumáže. Domácím chyběla mezihra a ohrožovali Nespeky jen ze standardních situací. Když už to vypadalo, že hosté půjdou do kabin s jednogólovým náskokem unikl Vítovský a vyrovnal na 1:1.

Po přestávce vlétli Kondračtí na hřiště jako uragán, zatlačili Nespeky na jejich polovinu, vypracovali si šance, ale brankáře Donáta nepřekonal po sóle M. Kubín, Pohorský ani Linhart krásnou střelou. Hosté mohli v závěru strhnout výhru na svou stranu, ale Kalenda únik nedotáhl do gólového konce.

„Potřebovali jsme vyhrát, ale bohužel se nám to nepodařilo. První půli jsme opět tradičně hráli špatně. Druhý poločas byl z naší strany velice dobrý. Zlepšilo se nasazení, vypracovali jsme si šance, ale střelecké trápení v jarní části pokračovalo. Měli bychom si dát inzerát do novin, že hledáme střelce. Hrozně nám chybí nejlepší střelec posledních roků Radim Kašpar, který nám dával za sezonu třetinu gólů,“ vzýval kormidelník Kondrace Jiří Janouš návrat bývalého kanonýra, který je zraněný.

„Chtěli jsme odčinit minulý zápas s Říčany, který se nám nepovedl, což se nám podařilo. V prvním poločase jsme byli lepším mužstvem, dostali jsme se do vedení po brejku Kadlecem, bohužel po chybě obrany domácí srovnali. Ve druhé půli byla Kondrac lepším mužstvem, měla spoustu vyložených šancí, ale vynikající brankář Donát nás podržel. S bodem jsem spokojen a věříme, že budeme naplno bodovat se Sázavou,“ byl po zápase spokojený trenér Nespek Petr Novotný.

Branky: Vítovský – Kadlec. Rozhodčí: Herda. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 1:1.

Sokol Kondrac: Kňazík - Volšický, T. Kubín, Mleziva, Nedvěd (15. J. Sedláček) - P. Sedláček (75. Karmazín), M. Kubín, Linhart, Pohorský - Vítovský, Záklasník (46. M. Kašpar).

Sokol Nespeky: Donát - Kumpošt, Nachtman, M. Rosenvald, Pavlík - Kadeřábek (75. V. Kulhavý), Burian, T. Rosenvald, Cháb - Kadlec, Kalenda (80. Presl).

17.5.2009 VSTUP DO DISKUSE

KRIMI MIX: Osmatřicetiletý muž zmizel, objevil se za 3 dny

David Rath.
22

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Pro Jakuba Pustinu je Vlašim srdeční záležitost

Vlašim – Vlašimský zámek bude ve čtvrtek 19. října patřit opernímu zpěvu. Od 19 hodin zde vystoupí pěvec Jakub Pustina a vítězové Mezinárodní pěvecké soutěže v operním zpěvu Jihlava 2017. Kromě Vlašimi budou mít podobnou příležitost už jen posluchači v Pelhřimově, Kuřimi, Dolní Cerekvi a Kraslicích.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze ZŠ Netvořice a ZŠ Krhanice

Benešov - Představujeme vám dvě třídy ze ZŠ Netvořice a ZŠ Krhanice.