Teplýšovice - Pyšely 1:2

Do derby vlétli domácí jako uragán a úvodních dvacet minut bylo v jejich režii. Po čtvrthodině hry se dostali do vedení krásnou brankou Nerada, který se z hranice šestnáctky trefil technicky do šibenice pyšelské branky. Další příležitost Koblasy po rohu a Pohorského dělovku vyrazil Tlamicha na roh. Hosté zahrozili sporadicky, přesto měli blízko gólu, ale trestný kop z hranice šestnáctky střelce posledních zápasů Kamila Kulhavého letěl nad Fajfrlíkovou brankou a hlavička Kondáše šla po rohu vedle. Po dvaceti minutách Pyšely převzaly iniciativu, ale vyrovnat mohly jen po závaru po rohu, když Mastného střelu do sítě zastavil Chomát a následnou hlavičku Zoubka kryl Fajfrlík. Těsně před koncem poločasu měl na noze zvýšení domácího náskoku Doležal, když si zpracoval na prsou míč na malém vápně po trestném kopu Ottla, ale slabou střelu mu Tlamicha chytil.


Po přestávce existovalo na hřišti jen jedno mužstvo - Pyšely. Ty se od začátku hrnuly k brance Fajfrlíka, ale dlouho jen nakopávanými míči, které jim nepřinášely úspěch. Až v 70. minutě vyrovnaly. Na polovině hřiště se srazili Jellúš s Doležalem a zůstali ležet. Rozhodčí Kaucký hru nepřerušil, míč se dostal ke Kulhavému, který ho poslal rozběhnutému Mastnému, a ten po sóle podél Fajfrlíka vyrovnal. Rozhození domácí mohli inkasovat vzápětí podruhé, když malou domů Bartoše zachytil Sisel, ale nepřehodil vyběhnuvšího Fajfrlíka. Útočník Pyšel ale nakonec rozhodl zápas v 78. minutě, když už měl trenér Machač dobré tři minuty připraveno jeho střídání. Mastný unikl, posunul míč Pávovi, který našel ještě lépe postaveného Sisla, ten se nemýlil a šel střídat. Až v nastavení vyvinuli domácí nápor za vyrovnáním, což se jim málem podařilo. Po dlouhém autu Bartoše vystřelil Kukač, Tlamicha s námahou míč vyrazil na břevno a dorážku poslali domácí vedle.


"Zasloužená výhra hostů, když jsme nezvládli druhý poločas," zhodnotil stroze zápas smutný trenér Teplýšovic Jan Mičík.


"Byl to těžký zápas a jsme rádi, že pokračujeme ve vítězné sérii. Trošičku mě mrzí, že jsme byli prvních třicet minut zbytečně nervózní a zakřiknutí, udělali jsme vzadu několik individuelních chyb, z čehož domácí vytěžili gól a tutovku Doležala, který nedal gól ze tří kroků. Od třicáté minuty jsme již šli zaslouženě za vyrovnáním. Povedlo se nám až ve druhé půli, ve které jsme měli navrch. Takže si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. i když jsme v poslední minutě měli obrovské štěstí, když čaroval brankář Tlamicha, který vytáhl nemožné na břevno. Jsem rád za výhru, i když se ukázalo, že Teplýšovice kvalitu mají," dodal k utkání spokojený trenér Pyšel Zdeněk Machač.


Branky: 15. Nerad - 70. Mastný, 78. Sisel. Rozhodčí: Kaucký. ŽK: Mládek, Chomát - Fuksa, Štěpán, K. Kulhavý. Diváci: 200. Poločas: 1:0.


Sokol Teplýšovice: Fajfrlík - Mládek (83. J. Dřízal), Koblasa, Chomát (71. Mrha), Ottl - Podhorský, Bartoš, Kukač, Nerad - Doležal, Škvor.


SK Pyšely: Tlamicha - Jellúš, Kondáš, Zoubek, Douda - Moravec (57. Páv), K. Kulhavý, Štěpán, Fuksa - Mastný, Sisel (78. Vilímek).