Kondrac – Pyšely 3:1


Domácí byli od začátku derby lepší, ale Budil po rohu Linharta hlavičkoval nad, O. Zvára po úniku P. Sedláčka trefil brankáře Tylingra a M. Kubín po sóle ztroskotal také na pyšelském brankáři. A tak udeřilo na druhé straně. Ve 42. minutě vyslal Veselý křižný pas na Sisla, který prostřelil Kňazíka (ten má dnes plánovanou operaci menisku). Do druhého poločasu poslal trenér Kondrace Janouš místo nevýrazného Vítovského na hřiště M. Kašpara, a ten mezi 60. a 63. minutou, po standardních situacích, otočil skóre na 2:1. Za čtyři minuty si na dlouhý míč naběhl T. Kubín a hlavou překonal vyběhnuvšího Tylingra potřetí. V závěru mohl hostující Fuksa snížit, ale ze dvou případů ani jednou netrefil branku.


„Mám ohromnou radost, neboť kluci nezměrnou bojovností soupeře přehráli. Přestože jsme prohrávali, dokázali jsme zaslouženě po přestávce výsledek otočit. Chybělo nám pro zranění několik hráčů, a proto mě těší, že jsme dokázali získat důležité tři body. Cenním si toho, že jsme ukázali, že máme stále svojí sílu,“ pochválil hráče kouč Kondrace Jiří Janouš starší.


„Kondrac vyhrála zaslouženě, protože na rozmáčeném terénu byla bojovnější, důraznější a porazila nás ze stantardních situací ve druhém poločase, při kterých jsme propadli. Už na začátku utkání nedali domácí po standardkách dvě šance. Poločas jsme dohráli v poli bez většího domácího tlaku a před koncem jsme se z pěkné akce dostali do vedení. Ve druhém poločase byly všechny kondracké standardky nebezpečné a třikrát je jednotlivý hráči nezvládli. V závěru jsme soupeře přitlačili, měli jsme dvě stoprocentní šance Fuksou, který ale netrefil branku. Z výsledku nemám radost, ale znovu musím opakovat, že máme kritickou situaci s hráči, když ke zraněnému Vilímkovi přibyl Mastný a na Doudovi a Bejrovi bylo znát ve druhé půli, že dlouho netrénovali. Do sestavy by se měl vrátit Zoubek a snad i mladý Moravec,“ věří trenér Pyšel Zdeněk Machač.


Branky: 60. a 63. M. Kubín, 67. T. Kubín – 42. Sisel. Rozhodčí: Chaloupka. ŽK: Mleziva, T. Kubín – K. Kulhavý, Sisel. Diváci: 80. Poločas: 0:1.

Sokol Kondrac: Kňazík – Růžička, Linhart, Budil (7. J. Sedláček, 65. Vokál), T. Kubín – P. Sedláček, M. Kubín, Mleziva, Nedvěd – O. Zvára, Vítovský (46. M. Kašpar).

SK Pyšely: Tylingr - Kaloš, Kondáš, K. Kulhavý, Douda - Veselý, Bejr, Štěpán, Fuksa – Sisel, Mastný (70. Šiňor).