Poříčí nad Sázavou – Pyšely 2:2

Úvod derby vyšel stoprocentně hostům. V 17. minutě se opřel Mastný na hranici šestnáctky do odraženého míče a nekompromisně ho poslal pod břevno. O chvíli později se musel poříčský gólman vytáhnout proti hlavičce Fuksy. Následný roh prosvištěl malým domácím vápnem. Ve 26. minutě centroval Sisel, míč trefil nohu blokujícího Naňáka a skončil v síti – 0:2. Domácí hráli špatně a ohrožení Tylingra přinesl jen hlavičkující Filip. Po půlhodině hry ale předvedl Houda oku lahodící samostatnou akci, kdy se po protisměrné kličce Kondáš se Zoubkem srazili a Houda technickou střelou poslal míč do šibenice pyšelské branky. Ve 36. minutě se řítil Veselý na Kumštu, ale ten včasným vyběhnutím šanci zlikvidoval. V závěru poločasu vyslal Houda „českou“ uličku Filipovi, a ten vyrovnal na 2:2.


Ihned po přestávce mohli domácí skóre otočit. M. Stibůrek byl faulován v šestnáctce, ale Houdovi penaltu Tylingr vyrazil. Poté až do konce zápasu se hrála nakopávaná s mnohými souboji a diváci fotbalové krásy moc neviděli. Pyšely dokonce docílily Veselým branku, kterou však rozhodčí pro ofsajd Sisla neuznal. Na druhé straně střelu M. Stibůrka vyrazil Tylingr na tyč. Proto derby skončilo remízou.

„Vyrovnaný zápas. N začátku jsme dostali dva nešťastné góly, když jsme při prvním neuhlídali odražený balón a druhý jsme si dali vlastní. Do poločasu jsme naštěstí srovnali stav díky Houdovi, který jednu branku dal a na druhou nahrál Filipovi. Byla škoda, že jsme na začátku druhé půle neproměnili penaltu. Potom se hrálo většinou na náhodu, nakopávali se dlouhé, nepřesné míče a fotbal se moc nehrál. Pyšely byly nepříjemný, dobrý mančaft. Při troše štěstí jsme mohli vyhrát, ale buďme rádi za bod,“ zhodnotil utkání trenér Poříčí Julius Cyrany.

„Zápas jsme si dobře rozehráli, vedli jsme 2:0, i když druhý gól byl šťastný. Pak jsme trošičku v některých situacích zaváhali, neuhlídali jsme Houdu a z mála, co Poříčí mělo, vyrovnalo. O přestávce jsme museli vystřídat zraněného Jellúše. Začátek druhého poločasu začal pro nás dost nešťastně, když Míra Stibůrek v pozici, která byla silně ofsajdová, šel sám na brankáře a byl faulován. Penaltu naštěstí Tomáš Tylingr chytil. V některých situacích bylo těžké posuzovat z lavičky, jestli ofsajd byl nebo nebyl. Za výkony ve druhé půli byla asi remíza zasloužená, i když si myslím, že jsme dva body ztratili,“ dodal k zápasu kouč Pyšel Zdeněk Machač.

Branky: 30. Houda, 44. Filip – 17. Mastný, 26. Sisel. Rozhodčí: Kolman. ŽK: M. Stibůrek – Kaloš, Vilímek, Veselý, Sisel. Diváků: 130. Poločas: 2:2.

SK Posázavan Poříčí nad Sázavou: Kumšta – Braný, Naňák, Lukáš, Vojta – J. Stibůrek, Šimáček, Filip, Bouška – Houda, M. Stibůrek.

SK Pyšely: Tylingr – Kaloš, Zoubek, Kondáš, Jellúš (46. Štěpán) – Veselý, Vilímek, K. Kulhavý, Fuksa – Mastný, Sisel (84. Bejr).