FK Metaz Týnec nad Sázavou – SK Chocerady 2:4


Na úvod letních galejí, kdy mužstva teprve nabírají kondici, se hrál kvalitní rychlý fotbal. V úvodu měly Chocerady více ze hry a ohrožovaly branku Týnce hlavně ze standardních situací, ze kterých zatím neudeřily. Týnečtí číhali a podnikali rychlé brejky po křídlech. Moravec ještě po hlavičkovém přiklepnutí Dvořáka pálil sám před gólmanem nad. O chvíli později již Pavel Žížala posadil míč na hlavu Jana Dvořáka, jako na zlatém podnose a kanonýr se nemýlil – 1:0. Po hodině hry napřáhl Orsák z dvaceti metrů a tečovaný míč skončil za zády plachtícího Boučka. Dvoubrankový náskok Týnce měl však jepičí život. Očenáš precizně provedeným trestným kopem přes zeď a Urbanec z penalty odpískané po střetu Víška a Miroslava Svobody, srovnali stav. V závěru poločasu měl Týnec tlak a Orsák nastřelil tyč.


Po přestávce se již hrálo většinou v režii Chocerad, které dirigoval uprostřed zálohy zkušený Očenáš, který rozhodl o výhře hostů. Nejprve přihrál Miroslavu Svobodovi, který z hranice šestnáctky nedal Krulišovi šanci a čtvrtý gól vydláždil českou uličkou pro Mařince, a ten podél Kruliše uklidil míč do sítě. Další šance Jana Žížaly a Miroslava Svobody a na druhé straně Pavla Žížaly a Macha již brankáři nepropustili do svých svatyní.


„Utkání splnilo účel, protože soupeř byl hodně kvalitní a dokázal nás potrestat z brejků po našich nevynucených chybách. Jinak jsme si vypracovali dost šancí, ale zakončení bylo horší,“ posteskl si po zápase trenér Týnce Jaroslav Žížala, kterému scházeli tři stabilní hráči Vavrek, Skála a Hlaváček, kteří jsou na dovolených. Kouč ještě odtajnil pohyby v kádru: „Na příchodu Romana Orsáka jsme s Teplýšovicemi dohodnuti a vše doladíme příští týden při přáteláku. Bartůšek a Hrachovský jsou v jednání.“


„Bylo to kvalitní utkání na krásném hřišti. Pozitivní na naší hře, je že jsme dokázali otočit stav z 0:2 na 4:2 a ještě jsme měli další šance,“ potěšilo nového kouče Chocerad Petra Kostelníka a dodal: „Mužstvo se učím znát, protože jsem u něj asi deset dní. Za tu chvíli jsem zjistil, že je tým dobrý a má navíc. I když byl na mě prezident klubu Kouba naštvaný, že jsem řekl, že chci postoupit. Já jsem však blázen, který chce jenom vyhrávat.


K velkým změnám v mužstvu Chocerad zatím nedošlo, na zkoušce jsou jen dva hráči Přestavlk Jan Brambora a Jan Žížala. „Oba jsou kvalitní kopáči, ale potřebovali by být více dravější. Vždyť Žížalovi je jen sedmnáct let. Chtěl jsem ještě někoho přivézt z Prahy, ale nakonec necháme kádr, jaký je. Na zápas, pokud budou kluci chodit, mi stačí patnáct hráčů. Myslel jsem si, že budeme mít problém uprostřed zálohy, ale tam máme naopak „ligové“ hráče. Trénoval jsem ligu šest let a vidím, že tady kluci kopou velmi dobře a ještě k tomu chodí do práce. Na vesnicích je spousta mladých talentů, ale musí se jim někdo věnovat. Sparta kupuje za miliony zoufalce ze Slovenska a přitom tady má kvalitní kluky,“ ukázal Kostelník ligovým mužstvům, kde mají hledat hráče.


Branky: 26. J. Dvořák, 31. Orsák – 32. Očenáš, 37. Urbanec (z PK), 56. M. Svoboda, 72. Mařinec. Rozhodčí: Konvička. Poločas: 2:2.


FK Metaz Týnec nad Sázavou: Kruliš – F. Stibůrek (75. Víšek), Artus, Víšek (46. Mach), Berka – Moravec, Bartůšek, Orsák, Witner (46. Hrachovský) – J. Dvořák (55. Sedlák), P. Žížala.


SK Chocerady: Bouček – Novák (46. Bürgel), Tusjak (46. Vycpálek), Říčař, Klír – Brambora (46. Vilímek), Očenáš, M. Svoboda, Urbanec – J. Žížala, Mařinec.