V okresním derby se dělily body

BENEŠOVSKO - Na úvodní gól Boušky rychle odpověděl Michal Kubín

29.8.2007

Velká bovovnost byla vidět v souboji mezi poříčským Janem Stibůrkem (vpravo) a kondrackým Josefem LinhartemFoto: Lukáš Suchý

Druhé kolo fotbalové I. B třídy svedlo proti sobě dva okresní týmy – vloni třetí SK Posázavan Poříčí nad Sázavou přivítal loňského korunního prince Sokol Kondrac. Derby se navíc odehrálo večer za umělého osvětlení. Další benešovský zástupce Sokol Nespeky přivítal Louňovice u Prahy.

POŘÍČÍ N. SÁZ. 1
KONDRAC 1

Úvod zápasu se vyvedl domácím, kteří si vypracovali čtyři šance, ale žádnou neproměnili. Nejprve přestřelil Kňazíkovu branku z malého vápna Jan Stibůrek, poté se dvakrát tváří v tvář objevil Matoušek po souhře bratří Stibůrků a Šimáčka sám před kondrackým brankářem, který ho bravurně vychytal. Čtvrthodinu domácího náporu uzavřel Miroslav Stibůrek střelou z trestného kopu do tyče. Poříčský tlak pominul a hosté začali přebírat otěže utkání. Michal Kubín dvakrát ztroskotal na Detkovi, jednou pomohla domácím tyč, Linhart po centru Tomáše Kubína tečoval míč vedle a Budil poříčskou branku vysoko přestřelil. Ve 39. minutě měli hosté velkou šanci jít do vedení. Po faulu Šimáčka na Petra Sedláčka zahrával Linhart pokutový kop, ze které ale trefil jen tyč Detkovy svatyně.
O přestávce se nad hřištěm rozsvítilo umělé osvětlení. Vstup do druhé půle měli domácí opět raketový jako v prvním dějství, jen s tím rozdílem, že se prosadili brankově. Ve 46. minutě unikl Miroslav Stibůrek, naservíroval míč Bouškovi, který ho uklidil k tyči kondracké branky – 1:0. Radost domácím nevydržela dlouho. V 51. minutě se po kombinaci Jaroslava Sedláčka a Linharta dostal míč k Michalu Kubínovi, který do prázdné brány vyrovnal na 1:1. Za dvě minuty unikl hostující gólman červené kartě, když fauloval za šestnáctkou Matouška, ale rozhodčí mu ukázal jen žlutý kartonek. Následný trestný kop Boušky mířil do sítě, ale hlavičkující Budil zachránil Kondrac od zkázy. Poté se hra přesunula spíše mezi obě šestnáctky. Na domácí straně přinesly vzruch jen hlavička Šimáčka, průnik Petra Naňáka a rána Maška v nastavení, všechny střely polapil Kňazík. Kondrac zahrozila sólem Vítovského vedle branky. A tak utkání skončilo asi spravedlivou remízou.

Luděk Matoušek, trenér Poříčí nad Sázavou

„Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a během deseti minut jsme si vytvořili tři stoprocentní šance, bohužel jsme ani jednu neproměnili. To na nás jakoby dolehlo. Do konce poločasu jsme byli bezzubí, soupeř nás v poli přehrával, i když si vyloženou šanci nevypracoval až na penaltu, před kterou chyboval Jan Stibůrek po standardní situaci. Hosté penaltu naštěstí neproměnili. Druhý poločas jsme začali perfektně, když jsme vstřelili branku, jenom škoda, že soupeř rychle vyrovnal. Poté bylo na obou stranách dost šancí, na to, aby mužstva strhla vítězství na svou stranu. To se nepodařilo. Remíza je asi zasloužená, divákům se utkání muselo líbit, protože bylo hodně šancí na obou stranách, i když byl druhý poločas kouskovaný pro množství faulů.“

Jiří Janouš, trenér Kondrace

„Diváci viděli zásluhou obou mužstev kvalitní a zajímavé utkání. Nerozhodný výsledek dle mého názoru odpovídá průběhu hry a se ziskem bodu jsem spokojen. Potěšilo mě nasazení všech hráčů a pokud takový přístup budeme mít i v dalších zápasech, budeme velice nepříjemní pro každého soupeře.“

Branky: 46. M. Stibůrek – 51. M. Kubín. Rozhodčí: Stádník. ŽK: Bouška, Šimáček, Kovář – Kňazík, Budil, M. Kubín. Diváků: 280. Poločas: 0:0.

Poříčí nad Sázavou: Detko – Breburda, Kovář, T. Naňák, J. Pohunek – Mrázek (78. Mašek), Šimáček, Bouška, J. Stibůrek – Matoušek (58. P. Naňák), M. Stibůrek.

Kondrac: Kňazík – J. Sedláček (53. J. Vítovský), Mleziva, M. Kubín, Vokál – Záklasník, Budil, Linhart, T. Kubín - Kašpar, P. Sedláček.

NESPEKY 1
LOUŇOVICE 0

Domácí, i když oslabeni o zraněného kapitána Nachtmana a pracovně vytíženého Kalendu, nastoupili do zápasu náporem a ve 3. minutě nastřelil Myslivec z trestného kopu břevno louňovické branky. O chvíli později zahrozili hosté dvěma střelami vedle. V 9. minutě orazítkoval Myslivec podruhé břevno louňovické branky dělovkou z třiceti metrů. Ve 22. minutě mohli jít hosté do vedení, ale osamocený Šmíd nastřelil Tylingerovy nohy. Z následného rohu hlavičkoval Košťál do břevna. Ve 26. minutě skončil slalom Myslivce přes tři hráče na brankáři Kolářovi. Za dvě minuty se již domácí radovali. Agilní Pavlík centroval před branku a hlavičkující Cháb poslal míč do sítě – 1:0. V závěru poločasu ztroskotal Kadeřábek na Kolářovi.
V 57. minutě mohlo být rozhodnuto, ale Milan Rosenvald penaltu neproměnil. V 65. minutě se vyznamenal Tylingr, když vyrazil gólovou střelu Lískovce. Ke konci utkání hosté neúměrně přitvrdili hru a vykoledovali si několik napomenutí žlutou kartou. V 75. minutě byl po druhém žlutém kartonku vyloučen louňovický Valeš a Nespeky si výhru v závěru zápasu pohlídaly.

Vladislav Procházka, trenér Nespek

„Podali jsme kvalitní výkon proti velmi dobrému soupeři, na I. B třídu se hrál pěkný zápas. Louňovice hrály dobře, ale myslím si, že o branku jsme byli lepší. Hosté si nevytvořili žádný tlak a moc nás neohrozili, protože obrana pracovala spolehlivě.“

Branky: 28. Cháb. Rozhodčí: Kymla. ŽK: 3/5. ČK: 75. Valeš (L). Diváků: 100. Poločas: 1:0.

Nespeky: Tylingr – Párys, M. Rosenvald, Pavlík, Šindelář – Kořínek (88. Uher), Myslivec, Cháb, Presl – J. Kadeřábek (72. Tyrner), T. Rosenvald.

29.8.2007 VSTUP DO DISKUSE

Sebastian Reiter se narodil 13. října v 6.07 šťastným rodičům Janě Zikešové a Vítězslavu Reiterovi. Při narození malý chlapeček vážil 3 050 gramů a měřil 50 centimetrů. Starší sestřička Isabela Zikešová (2,5) se setká s bratříčkem doma v Mnichovicích.
5

Právě jsme se narodili

Účast byla velká. Chotýšanští voliči stáli na volby frontu
8

Volit chodí struhařovští i před návštěvou hospody

Struhařov - Účast při prvním dnu voleb do Poslanecké sněmovny byla ve Struhařově velká. Alespoň podle volební komise, která se s takovým zájmem v minulosti nesetkala.

Více mladých chodí k volbám ve Vlašimi

Vlašim - Mladých voličů je více. O tom jsou přesvědčeni předsedající ve volebních komisích, kteří v pátek usedli ve vlašimském gymnáziu. Volit v rámci volebního okrsku 7 a 10 přišlo, podle nich, v porovnání s jinými volbami celkově více lidí.

Za volební lístek hnutí dostanou pivo zdarma

Domašín - V domašínské hospůdce pojali volby netradičně. Ti, kteří donesou volební lístek hnutí ANO, dostanou jedno pivo zdarma. "Někdo rozdává koblihy, já zase pivo," řekl majitel domašínské hospody. Toho využil i jeden z voličů, který v pátek 20. října do hospody v Domašíně dorazil přímo z volební místnosti, která sídlí v blízké hasičské zbrojnici. Zde volí vlašimští za volební okrsek číslo 11.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.