MIŘETICE – SEDLEC-PRČICE 1:2

Okresní derby mužstev ze spodku tabulky zvládli lépe Sedleckoprčičtí. Utkání bylo ze začátku v režii domácích. Později se hosté začali dostávat více do hry, z čehož vytěžili ve 25. minutě gól Davídkem, který zakončil rychlou kombinaci podél padajícího brankáře Hanuše.

Ve druhém poločase již byli Sedleckoprčičtí lepším týmem, přesto se z vyrovnání radovali domácí, když po faulu na Kamarýta proměnil penaltu Zajíc. Hosté však rychle odpověděli T. Pištěkem, když uklidil míč do miřetické branky na zadní tyči. V závěru si již Sedleckoprčičtí důležitou výhru pro záchranu udrželi, naopak nováček z Miřetic má o čem přemýšlet.

„Po většinu zápasu jsme tahali za kratší konec. Mysleli jsme si, že na soupeře vlítneme a prosadíme se gólově, jenže při první šanci nedoskočil na centr Fialka a naopak jsme dostali gól. Ve druhé půli se nám podařilo vyrovnat z penalty a chtěli jsme vyhrát. A tak jsme přeskupili hru, jenže jsme naopak dostali druhý gól. V závěru jsme hru otevřeli, ale nehráli jsme dobře ve finální fázi a útočníci nedostávali kvalitní balóny. Přesto se nám podařilo dostat se do dvou úniků, ale jednou jsme si na míč šlápli a podruhé trefili gólmana. I hosté mohli při naší hře vabank dvakrát skórovat. Kluci bojovali, makali, ale bohužel se hraje na góly. Soupeř nás nepřehrával, ale byl fotbalovější ve středu hřiště a proměnil dvě šance, což mu stačilo," byl smutný po derby miřetický kouč Petr Kotora, jenž chválil i rozhodčí a ještě dodal k předposlednímu místu: „Situace není dobrá. Budeme muset udělal radikální změny na určitých postech a hrát trochu jinak."

„Byli jsme v derby lepší, což uznali i domácí. Vypracovali jsme si více šancí a proto jsme zaslouženě vyhráli," měl jasno sedleckoprčický trenér Pavel Hejhal.

Branky: Zajíc (z PK) – Davídek, T. Pištěk. Rozhodčí: Šafránek. ŽK: 3:3. Diváci: 100. Poločas: 0:1.

Miřetice: Hanuš – Zajíc, Kamarýt, K. Čáp, P. Čáp – Turek, Jantač, Macko, Přitasil – Fialka, Filip. Střídali: Seidl, J. Hájek.

Sedlec-Prčice: Ryšavý – Polidar, Sedláček, L. Pištěk,, Prchlík – Hájek, P. Bouška, Jelen, T. Pištěk – Davídek, Nousek. Střídali: Kotva, Mára, J. Bouška, Kobliha, Müller.

JIŘÍ KAMARÝT