TEPLÝŠOVICE – KONDRAC 2:1

Okresní derby načali lépe domácí, ale dvě střely Kukače síť nerozvlnily, když nejprve po centru Podhorského zamířil do břevna a podruhé po nabídce Krále kryl střelu brankář Kňazík. Pak vyslali na druhé straně své projektily ze střední vzdálenosti Pavelka a Petrů, ale míče zamířili nad branku. Ve 29. minutě přišel první gólový moment zápasu, když Král po úniku z poloviny hřiště překonal vyběhnuvšího Kňazíka – 1:0. Vzápětí kondracký brankář s vypětím sil vyrazil ránu Černého na roh, to samé se povedlo brankáři Teplýšovic Stařeckému při jedovce Petrů a bomba Pavlíčka z 20 metrů skončila na tyči. V závěru poločasu se ocitl Kukač sám v šestnáctce Kondrace, ale zamířil vedle.

Do druhého dějství vstoupili lépe Kondračtí. Střelu osamoceného Pavlíčka ještě Stařecký kryl, ale na žonglovanou Potůčka, které přihlíželi tři hráči Teplýšovic, již nestačil – 1:1. Domácí ale chtěli všechny body. Podhorský z malého vápna a Beneš po přihrávce Krále trefili náruč Kňazíka, hlavička Petra Chomáta po trestném kopu Ottla šla vedle. Rozhodnutí přišlo v 88. minutě, kdy Beneš po přihrávce Krále zamířil po zemi přes celou bránu do sítě kondrackého Kňazíka. Hosté se tak po další prohře musí strachovat o záchranu v soutěži.

„Hráli jsme docela kombinačně a jen asi deset metrů před kondracké vápno, kde nám vázla finálovka a když už jsme se dostali do přečíslení, tak jsme zpětnou přihrávku většinou zkazili. Za poločas se nám povedly dvě akce, po první trefil Kukač břevno a ze druhé jsme dali gól, když byl po míči za obranu rychlejší David Král než brankář Kňazík, který asi neměl vybíhat. Kondračtí se sice snažili, ale šance neměli, jen stříleli z dálky," dodal k prvnímu poločasu asistent trenéra Teplýšovic Milan Ottl a zhodnotil druhé dějství: „Ve druhé půli jsme dostali z naší strany blbý, ale jinak pěkný gól, když si Potůček, který nám dělal těžkosti, přehodil dva hráče a z otočky vyrovnal. My jsme šancí moc neměli, až v závěru jsme dvakrát trefili Kňazíka a nakonec rozhodli střelou Beneše z úhlu. O gól jsme si asi zasloužili vyhrát, i když soupeř hrál statečně, urputně bránil, ale snažil se hrát i dopředu."

„Domácí byli v prvním poločase o něco aktivnější, ale gól jsme dostali po zbytečné ztrátě uprostřed hřiště. Naopak Pavlíček orazítkoval tyč. Ve druhém poločase jsme byli dvacet minut výrazně lepším mužstvem, vyrovnali jsme Potůčkem, který konečně protrhl střeleckou smůlu a vytvořili si několik dalších výborných možností. V závěru ovšem domácí oživili svojí hru střídáním a dvě minuty před koncem rozhodli o svém vítězství," poznamenal k zápasu smutný trenér Kondrace Jiří Janouš mladší a dodal ke kádru: „Šli jsme do utkání bez Linharta, Nedvěda, Kováče a Beránka, který si splete sobotu s nedělí a aby byl naplněn zákon schválnosti, tak se nám ještě v prvním poločase zranili dva hráči. Pořád platí, že herně nepropadáme, ale body nám nejsou souzeny."

Branky: 29. Král, 88. Beneš – 49. Potůček. Rozhodčí: Mrázek. ŽK: 2:1. Diváci: 70. Poločas: 1:0.

Teplýšovice: Stařecký – Mládek, Pavel Chomát, Petr Chomát, J. Dřízal – Podhorský (62. Beneš), Černý, Ottl, Kukač (67. Pejša), Nerad – Král.

Kondrac: Kňazík – Pohorský (46. Janouš), Budil, Kubín, Tichý – Špička, Kubát (15. Potůček), Petrů, Ngo – Pavlíček, Pavelka.