SEDLEC-PRČICE – TÝNEC NAD SÁZAVOU 1:1

Od úvodního hvizdu byli Sedleckoprčičtí aktivnější, za což byli již v 6. minutě odměněni technickou střelou Růzhy, která skončila za zády Vašáka. Poté se začali osmělovat hosté, kteří zlepšili pohyb a přidali na důrazu. To dělalo domácím problémy a Týnečtí si vypracovali tři šance a jednu proměnili ve 26. minutě D. Koptou, který si sám před Ryšavým věděl rady.

Ve druhém poločase se domácí snažili dlouhými míči překonat obranu hostí, ale jejich pokusy často nenacházely adresáta nebo včas vyběhl brankář Vašák. V 80. minutě se sedleckoprčičtí zlobili na sudího, když neodpískal střet Davídka s týneckým obráncem v šestnáctce. Když pak po chybném odkopu Koblihy zachránil domácí na brankové čáře T. Pištěk, skončilo utkání plné osobních soubojů remízou 1:1.

„Utkání dvou rozdílných poločasů, takže remíza je nakonec zasloužená," stručně zhodnotil utkání kouč Sedlce-Prčice Miroslav Rybka.

„V první půli jsme byli fotbalovější, bohužel jsme neproměnili tři šance. Domácí vstřelili hned na začátku branku, naštěstí jsme se z toho oklepali a do poločasu srovnali krok. Druhá půle z naší strany už tak dobrá nebyla. Šance byly na obou stranách. Nám dělal starosti Davídek. Uvidíme, jestli nám remíza bude k záchraně stačit, teď se počítá každý bod," řekl trenér Týnce Radek Skála.

Branky: 6. Růzha – 26. D. Horký. Rozhodčí: Kabyl. ŽK: 2:0. Diváci: 150. Poločas: 1:1.

Sedlec-Prčice: Ryšavý – Prchlík, Milan Nousek, Jelen, Sedláček – Kabíček (60. Mára), Sedláček, Marcel Nousek, Kotva (81. Kobliha) – Růzha, Davídek.

Týnec: Vašák – Mach, Vavrek, Štamberský, Orsák – Kolář (72. Dvořáček), D. Kopta, Radačovský (62. Šejstal), F. Kopta – Horký, Stejskal.

PAVEL KOBLIHA