Derby rozřešily penalty

Miřetice – V okresním derby fotbalové I. B třídy, skupiny D, dospěl zápas mezi Miřeticemi a Maršovicemi do penaltového rozstřelu, který zvládli lépe hosté a odvezli si domů dva cenné body.

8.10.2017

Ilustrační fotoFoto: Josef Tůma

MIŘETICE – MARŠOVICE 1:1 (0:1) PK 2:4

Domácí vyvinuli v úvodu drtivý tlak, ale během čtvrthodiny neproměnili čtyři gólové šance, a tak přišel trest. V 19. minutě ztratili Miřetičtí míč při rozehrávce, Skála vysunul Lauricha a ten prostřelil Nerada – 0:1. Hosté mohli následně navýšit vedení, ale Laurich po sóle zamířil zbrkle jen do rukavic brankáře. Domácí se oklepali až ke konci prvního poločasu, ale další dvě tutovky zazdili.

Ve druhém poločase se hosté soustředili na obranu a domácí se prosadili až v 74. minutě Jenšíkem po nedorozumění hostujícího stopera Bartoše s brankářem Pechačem. Následně se neujaly střely hostů Skály a Matěje Haška, aby v samotném závěru se už domácí radovali z gólu, ale míč se po podklouznutí maršovického brankáře zastavil v louži na brankové čáře.

V penaltovém rozstřelu byli úspěšní všichni čtyři hráči Maršovic, naopak dva domácí střelce vychytal Pechač, a tak si Miřetice vypily pohár hořkosti do dna.

„Když jsme v patnácté minutě neproměnili čtvrtou vyloženou šanci, tak jsem tušil, že toho budeme litovat. A přesně to se stalo, když Maršovice po naší ztrátě míče hned svoji první využili,“ povzdechl si miřetický kouč Petr Naňák nad koncovkou svých hráčů a dodal: „Co je nám platné, když na šance jednoznačně vyhrajeme, ale neproměníme je.“

To maršovický stratég Jaroslav Žížala měl po získání dvou bodů radost. „Od začátku utkání na těžkém terénu byli domácí lepší, zatlačili nás, měli i šance, ale nás podržel Pechač. Poté se nám povedl brejk a mohli jsme přidat druhý gól,“ dodal k prvnímu dějství a přidal: „Ve druhé půli měli domácí převahu, ale do vyložených šancí se nedostávali, až jsme jim pomohli nedorozuměním Bartoše s Pechačem. V závěru jsme měli štěstí, když se míč zastavil v louži. V penaltách náš gólman první a čtvrtou soupeři chytil, a tak máme dva body, se kterými jsme velmi spokojený, i když vyrovnání přišlo po naší chybě.“

Branky: 74. Jenšík - 19. Laurich. Rozhodčí: Cichra. Miřetice: Nerad – Zajíc, K. Čáp, P. Čáp, Zeman – V. Přitasil, K. Moudrý, Turek (61. Fialka), Jandák, J. Přitasil – Jenšík. Maršovice: Pechač – Zderadička (67. Řezníček), Bartoš, Orsák, Brabenec – Matěj Hašek, Shapoval, R. Hašek, Šach (90. S. Šetina) – Laurich (85. Bláža), Skála.

8.10.2017 VSTUP DO DISKUSE

Ve středu v Benešovském deníku: prvňáci ze ZŠ Vorlina ve Vlašimi

OTS válcují jednoho soupeře za druhým

Středočeši dostávají nižší penze než Pražané. A pobírají je kratší dobu

Střední Čechy – Být penzistou-mužem v Kladně, v nejbližším okolí metropole nebo i v Mladé Boleslavi může být celkem příjemné. Alespoň z finančního pohledu. Stejně jako být důchodkyně opět poblíž Prahy nebo v Mladé Boleslavi. Naznačují to alespoň nejnovější údaje České správy sociálního zabezpečení o výši průměrných důchodů.

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Studenty z vlašimské akademie uvidíte také v televizi

Vlašim – Jako zájezd studentů na benátském náměstí se v některé z dalších epizod seriálu Ohnivý kuře objeví také studenti Obchodní akademie Vlašim. Ti se do natáčení dostali jako vítězové ve školním sběru víček pro nadaci Dobrý anděl třída.