STRUHAŘOV – MIŘETICE 1:5

Domácí byli aktivnější pouze v úvodu utkání, když po rozehraném přímém kopu mířil z dobré pozice Koblasa nad hostující branku, Zmek pěknou střelou, také těsně netrefil zařízení a akci J. Hrocha s Kaňkou neúspěšně zakončil Strnad. Po deseti minutách se začali prosazovat hosté, kteří po několika slibných možnostech skórovali v 15. minutě Josefem Přitasilem po krásné střele do „šibenice“. Po obdržené brance domácí totálně odpadli a hosté jen navyšovali náskok. Ve 23. minutě po brejku a centru z pravé strany zvýšil Jenšík, který ve 32. minutě po rohovém kopu vsítil třetí gól Miřetic a na poločasových 0:4 upravil ve 39. minutě Jandák.

Druhý poločas se již pouze dohrával, domácí nebyli schopni změnit výsledek, naopak hosté v 75. minutě navýšili skóre K. Moudrý již na 0:5. Jedinou branku domácích vstřelil v 83. minutě Michálek.

Struhařovští hráči naprosto zklamali své fanoušky, v souboji o záchranářské body totálně propadli, v rychlosti, zápalu i chuti do hry a zaslouženě odešli těžce poraženi.

„Od první minuty jsme hráli bez nasazení, nebyl tam důraz, souboj, prostě nic. Pochopím, když to nejde fotbalově, ale musí se bojovat, zvláště když hrajeme o posledního fleka. Ale to u nás v prvním poločase nebylo a borci zápas odchodili. Navíc jsme ani nevystřelili na bránu a oni snad patnáctkrát,“ zlobil se po derby asistent trenéra Struhařova Zdeněk Pessr a dodal ke druhému dějství: „Bylo to již o ničem a většinou se jen zápas dohrával. Doufám, že se kluci probudí, jinak budeme dostávat takovéto šišky každý zápas.“  

„Odehráli jsme excelentně první poločas. Byli jsme silní na míči, dobře kombinovali, důrazní v koncovce a Struhařov jsme do ničeho nepustili. Výkon ve druhém poločase už nebyl dobrý a mrzí mě, že jsme naší lehkovážností v závěru připravili Fandu Nerada o nulu. V naší situaci jsme už tři body potřebovali a jsem rád, že jsme je zaslouženě získali,“ zhodnotil derby spokojený trenér Miřetic Petr Naňák a ještě s úsměvem podotkl: „ Musím kluky, hlavně za první poločas, pochválit. Takové fotbalové víkendy by mohly být častěji - v sobotu vítězství na hřišti jako hráč korunované hattrickem a v neděli další vítězství na hřišti soupeře jako trenér.“

Branky: 84. Michálek – 23. a 32. Jenšík, 15. J. Přitasil, 39. Jandák, 75. K. Moudrý. Rozhodčí: Nepovím.  Poločas: 0:4.

Struhařov: P. Pessr – J. Sysel, Hanibal, Kůstka (46. Kůstka), O. Hroch – D. Sysel, Koblasa, J. Hroch (59. Vildman), Zmek (70. Kojan) – L. Kaňka (81. Tůma), M. Strnad.

MICHAL ČERVENKA