„Kdo dá do zápasu víc bojovnosti a přidá fotbalovost, tak derby vyhraje. Doufám, že to budeme my," věří ve výhru votický stratég Ivan Pihávek. Jasný plán má i benešovský kouč Martin Bárta: „Derby většinou nemá favorita, ale pro nás je to zápas jako každý jiný. Pokud chceme bodovat, musíme podat maximální, koncentrovaný, týmový výkon a proměňovat brankové příležitosti."

Votice neprožívají zrovna šťastné období. „Máme za sebou sérii neúspěšných výsledků, dvě prohry a remízu na domácí hřišti, takže atmosféra není taková, jaká by před derby měla být," smutní Ivan Pihávek. Jenže Benešov, ač v minulém kole porazil Český Krumlov, také nepodává oslnivé výkony. „Jsem rád, že konečně hrajeme se soupeřem z vyšších pater tabulky, protože proti papírově slabším soupeřům se nám hraje hůř a povinnost vyhrát nám svazuje nohy," vidí Martin Bárta příčinu nepřesvědčivých výkonů.

Velkou neznámou je sestava Votic, která se bude tvořit až po sobotním ligovém zápase Příbrami z Ostravou, protože „farmář" Pihávek čeká, co mu trenér Příbrami Vavruška pošle za koně. „Jsme na hráčích z Příbrami závislí, abychom dali nějakou sestavu dohromady. Na jménech zatím nejsem s trenérem Vavruškou dohodnutý. Přijdou asi hráči z lavičky, po kterých ale budu požadovat, aby k derby přistoupili s plnou vážností a ne, že se budou opakovat některé výpadky ze Strakonic nebo i při zápase v Benešově. Je to všechno o přístupu, ve Strakonicích byla v pořádku jen bojovnost mladých hráčů," ukazuje votický kouč, co bude po posilách požadovat. Přesto se na derby těší: „Benešov je 20 kilometrů od Votic, takže u našich hráčů je zvýšená motivace. Čekáme dobrou atmosféru. Byl bych rád, kdyby diváci viděli pěkný fotbal, plný nasazení, hezkých akcí a na konci jsme byli úspěšní my."
Benešovský kouč se sestavou Votic nezaobírá a není nervózní. „Nevím, kdo jim přijde pomoci z Příbrami, na podzim hráli u nás taky s posilami a vyhráli jsme 3:0. Podívám se na soupisku před zápasem a podle toho se zařídíme," hlásí Bárta a ani derby moc neprožívá: „Nějak si to  nepřipouštíme. S Ivanem Pihávkem mám dobrý vztah, pomáháme si informacemi o soupeřích. Prostě si to dvě jedenáctky rozdají o body."

Zdravotní stav hráčů trápí více domácího kormidelníka. „Dlouhodobě se nám zranil Ondra Walter," smutní Pihávek. Na druhé straně bude kouči Bártovi chybět Petr Havlíček, náhradní gólman Stareček a Roman Křivohlavý, jenž se půjde po zranění rozehrát za béčko v sobotu. „Roman se už dal do kupy, ale na zápas ho asi nepoužiju," dodal Bárta a odtajnil: „Sestava se z minulého zápasu změní maximálně na jednom postu."

Kuriozitou také, je že v úterý se někteří hráči obou mužstev sešli společně v jednom mužstvu za Středočeský kraj amatérů v přípravném zápase proti Kunicím (3:1). Z Benešova nastoupili Žák, Vrňák, Veinlich a z Votic Říha, Faitl, Haas a Bareš. V neděli hrají proti sobě a v úterý 8. května se zase budou bít na hřišti ve Voticích společně za Středočeský kraj  o postup v Regions cupu.