Vlašim vstoupila do sobotního utkání aktivně a svého soupeře v prvním poločase dokázala mít pod kontrolou. Domácí si v úvodu vytvořili dvě větší šance, ale bohužel míč vždy nabral jiný směr a skončil mimo tři tyče. Až v 15. minutě utkání si našel cestu k míči záložník Výborný a svou střelou dokázal otevřít skóre zápasu.

Útočné choutky postupně dostával i soupeř, který nejednou obelstil obranu Vlašimi. V prvním případě zastavila hosty nepřesná přihrávka na volného hráče, podruhé zakročil vracející se Pavlík a do třetice všeho dobrého ukázal své umění vyběhnuvší Le Giang. Častěji však zlobila ofenziva druholigového celku. Nutno však pochválit benešovskou obranu, která dokázala nebezpečí eliminovat a s pomocí dobře chytajícího brankáře tak udržet poločasové skóre na stavu 1:0.

Ve druhém poločase se do hry Vlašimi vloudila únava ze soustředění v Třeboni a hra ztratila kvalitu. Častěji se do akce dostával i hostující tým, ale své šance nedokázal efektivně využít. Vlašim na tom byla podobně. Velkou šanci měl Dao, který si rovnal sám před brankou míč ke střele, ale v posledním okamžiku mu míč vyfoukl výborným skluzem jeden z obránců. V samotném závěru pak mohli domácí o své vedení přijít, ale po přímém kopu zachránila Vlašim tyč.

Jiří Paýr