Nespeky – Poříčí 2:1

Prvnímu poločasu vládli domácí, kteří si vytvořili nespočet šancí, ale proměnili jedinou. Hosté působili malátným dojmem, přesto měli obrovskou příležitost v 10. minutě, ale Naňák hlavičkoval z malého vápna vedle. Poté začal festival nespeckých šancí, ale brankář Kumšta sóla Rosenvalda a Kadlece zlikvidoval, Kalenda tváří v tvář poříčskému gólmanovi zamířil vedle i při dalších střelách Kadlece z dobrých pozic Kumšta držel Poříčí nad vodou. Překonal ho jen ve 32. minutě Kadeřábek, který spíše centroval, ale míč zapadl do sítě.

Po přestávce se hosté probudili, vyrovnali hru a také skóre, když se v 57. minutě po rohu Naňáka a přihrávce M. Stibůrka, prosadil hlavou Houda. Poté měla obě mužstva několik náznaků z brejků, ale ani jeden nedotáhla do gólového konce. Až přišla 90. minuta. Trestný kop Kumpošta odrazila obrana Poříčí zdánlivě do bezpečí, jenže nepohlídala následný centr na zadní tyč, kde osamocený Kadlec hlavou překonal Kumštu.

„Věděli jsme, že nás čeká místní derby, navíc s favoritem soutěže. Dobře jsme se na něj ale připravili. Kluci plnili pokyny do puntíku, a proto se nám podařilo zvítězit, i když šťastně. Eliminovali jsme útočnou sílu soupeře a sami si v prvním poločase vypracovali řadu šancí a jen škoda, že jsme proměnili jen jednu. Tím jsme dali možnost Poříčí, aby ukázalo svoji sílu ve druhém poločase. To se také stalo, hosté vyrovnali a hra byla nadále otevřená. V závěru se k nám přiklonilo štěstí. Vzhledem ke gólovým šancím je asi naše výhra zasloužená. Soupeř však ukázal svoji sílu a bude jistě štikou soutěže,“ dodal po zápase spokojený trenér Nespek Jaroslav Myslivec.

„V prvním poločase byli domácí jasně lepší a my jsme měli velké štěstí. Domácí chodili středem obrany sami na bránu a nás podržel brankář Kumšta. Druhý poločas nevypadal z naší strany špatně, ale nedotáhli jsme po vyrovnání slibné akce do konce. Je hrozná škoda, že jsme v závěru neudrželi alespoň bod. Štěstí se přiklonilo k domácím,“ zhodnotil zápas smutný kouč Poříčí Julius Cyrany.

Branky: 32. Kadeřábek, 90. Kadlec – 57. Houda. Rozhodčí: Rybka. ŽK: Kadlec – Kovář. Diváků: 150. Poločas: 1:0.

Sokol Nespeky: Králíček – Kumpošt, Pavlík, M. Rosenvad, Šindelář – Presl, Kalenda, Cháb, Kadeřábek (75. Maršoun) - T. Rosenvald, Kadlec.

SK Posázavan Poříčí nad Sázavou: Kumšta – J. Stibůrek, Kovář, Lukáš, Breburda – Mašek (90. Starec), Houda, Naňák, M. Stibůrek – Filip, Šimáček.