„Po třech letech jsem již potřeboval změnu, tak nechci ať lidi na mém odchodu z Teplýšovic nic jiného nehledají. S Mílou Ottlem, který má vše na starosti, mám nadstandardní vztahy a s Teplýšovicemi jsem se rozešel nejlépe, jak jsem mohl," osvětlil odchod z Teplýšovic Chomát.

A tak v létě dostal laso z Benešova, ale nikoliv k béčku mužů. „Nejprve jsem měl jít trénovat dorost, který jsem již dříve v Benešově trénoval devět let. Jenže trenér béčka Brožek odešel do Vlašimi, a tak mi vedení nabídlo juniorku, což se neodmítá a je to pro mě výzva," oznámil kouč, co stálo za přeskokem z dorostu k mužům.

Druhou změnou v juniorce Benešova byla proměna kádru. Přišlo šest mladíků, kteří skončili v dorostu –  Hroch, bratři Jendelovi, Mařinec, Krejza, Svoboda, po zranění se začlenili do kádru Voráček a Kubásek, z Jankova přišel Němeček, který hrál dříve v dorostu Benešova.

Na druhou stranu budou týmu scházet Bohata, jenž přešel do áčka, Čáp odchází do Rakouska a na začátku není v kádru ani Mastný, jenž odjel na šest týdnu do zahraničí.

„V základním kádru bude asi pět nebo šest změn oproti jarnímu kádru. Šest hráčů přišlo z dorostu a ti si musí na dospělý fotbal, který je rychlejší a důraznější, zvykat. Zkušení hráči v týmu jsou jen dva – Kondáš a Petr Štěpán, od kterých se mladí musí učit. Naše hra bude postavena na fyzičce a bojovnosti," dodává Chomát a přidává: „Vedení je rozumné a ví, že mužstvo musí dostat čas, aby si sedlo. Stejně žádám fanoušky, aby měli i pro kluky pochopení, když se jim něco hned nepovede."

V přípravných zápasech vyhrál Benešov B nad ČAFC Praha 3:1, Neveklovem 3:2, Poříčím nad Sázavou 3:2 a prohrál s vlastním áčkem 2:3. „Kluci chodili na tréninky, v přípravě makali a co jsme měli naplánováno, jsme splnili a tak by společná spolupráce měla klapat," má radost Chomát, který počítá do mistrovských zápasů i s posilami z áčka: „Pokud se nebude zápasy krýt, tak věřím, že kluci, kteří budou sedět na lavičce áčka, nastoupí za nás."

Třetí změnou pro benešovské béčko je místo domácích zápasů a čas – místo Pyšel bude hrát v Benešově a s hracím časem je neděle 10 hodin. „Myslím si, že to bude stoprocentně lepší. V Pyšelích sice není hřiště špatné, ale malé. V Benešově je velké a mělo by klukům více vyhovovat," věří Chomát.

První mistrovský zápas sehraje béčko Benešova v neděli od 17 hodin na hřišti v Bělé pod Bezdězem. „Sestavu mám již v hlavě," hlásí kouč a poznamenává. „Hrajeme ve stejný čas jako áčko, tak se musím spoléhat na kluky, které mám ve velmi mladém kádru."