Ošklivý moment utkání se stal hned zkraje. Po souboji hráčů na hranici vápna spadl domácí obránce na gólmana tak smolně, že dopadl na Šandu a zlomil mu ruku. „Tohle nerad vidím při přátelském utkání. Moc mě mrzí, co se stalo. Bohužel ale i to k fotbalu patří, stává,“ řekl trenér domácích Dušan Krása. Zvlášť, když se jednalo o bývalého hráče Vlašimi Jaroslava Šandu. „Byl jsem z toho špatný, že zrovna on,“ hlesl.

Skóre zápasu šlo stranou a jak uvedl kouč hostů Michal Budil, na jeho hráčích se zranění gólmana podepsalo. „Prohráli jsme 2:8. Výsledek ale neodpovídá průběhu hry. Zápas byl hodně ovlivněn zraněním našeho gólmana, který ještě v den zápasu podstoupil operaci v benešovské nemocnici,“ pronesl trenér Votic.

Fotbalisté Vlašimi na úvod jara remizovali doma s Varnsdorfem
Zahozená penalta pod umělými světly. Vlašim odstartovala jaro remízou

Zápas se nakonec do hrál do votické branky šel náhradní gólman Vlašimi, kterého domácí hostům zapůjčili. „Měli jsme dva brankáře, tak je blbost, aby za ně chytal někdo z pole,“ vysvětlil Krása. Rezerva druholigového celku nakonec zvítězila 8:2. Ačkoliv atmosféru zápasu poznamenalo. Pajk, který byl u celého střetu, se nechal sám raději vystřídat. „Šel o poločase dolů, protože se mu na hřiště nechtělo. Byl z toho hotový. Hráči z Votic z toho mohli být klidně otřesení,“ poznamenal vlašimský kouč.

Votice tak ví, že minimálně začátek jara, ne-li celou druhou polovinu sezony se budou muset obejít bez zraněného Šandy. Do prvního mistrovského utkání, ve kterém doma v sobotu 9. března přivítají Klecany od 14:30 půjdou bez něj.