SEDLEC-PRČICE – KRÁLŮV DVŮR 7:2

Od úvodu domácí diktovali tempo hry. V 6. minutě se jim podařila věc, jakou jejich fanoušci už od června nezažili - ujali se vedení. To Prchlík našel centrem hlavu Davídka, který se letos v podobných situacích doslova vyžívá – 1:0. Dále hra lehce opadla a bylo vidět několik nepřesností. Hosté se ale přes sedleckoprčickou obrannou linii nedostali, i když domácí museli dvakrát do 24. minuty střídat. Navíc neproměnili šance Trnobranským a Prchlíkem. Osud zápasu tak musel opět do svých rukou vzít kapitán Davídek, který se po přihrávce Müllera, na levé straně šestnáctky zbavil obránce a placírkou o tyč zvýšil na 2:0. V závěru poločasu pohrdl navýšením skóre v dobré formě hrající Prchlík, ale jeho přízemní střelu zpacifikoval brankář hostí dosti neortodoxně kolenem.

Začátky druhých poločasů jsou bolest, která Sedleckopčické trápí již dobré tři sezony. Tentokrát tomu ovšem bylo naopak a byl u toho opět fenomenální Davídek. Na světelné tabuli se zrovna psala 48. minuta, když se k exekuci rohu postavil Müller a pak to již následovalo v rychlém sledu – přesný centr, Davídkova hlava, pravá šibenice, hattrick, oslava, vymalováno – 3:0. Domácí byli namlsáni, a tak skóre začalo poměrně rychle přibývat. Nejprve se v 55. minutě ještě zastřeloval Müller, ale v 60. minutě si fanoušci pohledného fotbalu přišli skutečně na své. To Davídek u levé lajny dobře přebral autové vhazování a přihrál na střed velkého vápna Trnobranskému, který se nacházel v obležení obou stoperů. Na dva doteky se jich dokázal ukázkově zbavit a pak s přehledem zamířit k levé tyči svatyně Králova Dvora – 4:0. Obrana hostí, znatelně rozhozená tím, co právě zažila, se v následujících minutách totálně rozpadla. Během tří minut se tak skóre měnilo ještě dvakrát. Po vysokém presinku Müllera a Trnobranského, tak na úctyhodné čtyři góly v zápase zvýšil svůj účet Davídek. Následně se radoval z luxusní dorážky Prchlík – 6:0. Poté ale domácí na chvíli polevili, čehož hosté využili ke vstřelení dvou branek. Sedleckoprčičtí se ale opět dokázali zkonsolidovat a vrátit se k pozornému bránění. Třešinkou na dortu pak byla fotbalová akce, Kobliha, Kabíček, zakončená Trnobranským, který obešel i gólmana a upravil na konečných 7:2.

Branky: 6., 29. 48. a 62. Davídek, 60. a 72. Trnobranský, 61. Prchlík – 70. Podstavka, 72. Šindelář (z PK). Rozhodčí: Slepička. Poločas: 2:0.

Sedlec-Prčice: Dřevojan – Šebek (24. Tvrdý), P. Bouška, Kabíček, L. Pištěk (17. Kobliha) - Rataj, Sedláček, P. Müller, Prchlík – Trnobranský (79. J. Bouška), Davídek.

JAKUB TRNOBRANSKÝ