MAS TÁBORSKO – SK BENEŠOV 3:1 (1:0)

Ve větru šly míče pouze nakopávat, a to jak ze strany domácích, tak i hostů. Navíc se balon zastavoval v loužích, s fotbalem tak utkání nemělo nic moc společného.
Přesto šance k vidění byly. Do první vážnější se dostali hosté, když Srb vysunul Baštýře a ten sám proti brankáři minul branku. Domácí měli víc štěstí – z protiútoku unikli po straně a centrovaný míč Kubeše prošel pod Štěpánem Matouškem do branky.

Zajímavostí je, že v obou brankách stáli Matouškové – domácím čapal Filip.

Od začátku druhého poločasu chtěli benešovští hráči Filipa překonat a stav zvrátit, ale domácí byli proti. V 48. min unikl útočník po straně, jeho centr od autové čáry vyrazil brankář Matoušek jen do kolene domácího Hüttnera, a od něj skočil do branky – 2:0.

Přesto ještě hosté zbraně nesložili a po hodině hry se dočkali snížení. Využili krátkého oslabení soupeře a Baštýř jim dorážkou dal naději.

Tlak Benešova poté narůstal, ale kombinací přes střed hřiště se nedostal k ohrožení branky domácích. Hra na riziko mu nevyšla a domácí v poslední minutě upravili na konečných 3:1.

„Zápasu by spíše slušela remíza, ale domácí byli nakonec šťastnějším týmem a brali všechny body,“ mínil kouč poražených Petr Slepička.

Ten věděl, že místo fotbalu se bude ve špatném počasí hlavně bojovat. „To se potvrdilo, a my jim darovali dva góly a rozhodlo.“

Tým se teď soustředí na nedělní domácí utkání s Motorletem (10). „Potřebujeme ho zvládnout,“ dodal bojovně Slepička.

My dodejme, že také béčko Benešova na svého soupeře nestačilo, Viktorce Žižkov B podlehlo 2:4 (Makovec a Srb).

Benešov: Matoušek – Vondrák (Štrajt), Fišer, Rataj, Dumský, Srb, Lupač (Makovec), Baštýř, Průcha, Hampl, Popelka (Sklenička).