V měsíci srpnu se uzavřely tři seriály cyklistických závodů, které se uskutečnily na Benešovsku a Příbramsku - národní šampionát v trojkombinaci a dva poháry, vrchařský a silničářský. Jejich výsledky potvrdily, že rok 2007 se stane jedním z nejúspěšnějších v historii Povltavského sportovního klubu DA-BA. Tato na Benešovsku registrovaná sportovní organizace oslavila 1. srpna své čtyřicáté narozeniny a přímo v ten den získali dva její závodníci tituly mistrů republiky.

Alergie zastavila tažení Žabáků za zlatem

S cílem obhájit zlatou medaili v elitní kategorii mužů nastupovali jezdci týmu DA-BA Asokno PBReklama do Tiskárna Tria - mistrovství České republiky v trojkombinaci. To se skládalo z časovky v Lipové u Křečovic, kritéria MTB na Sedlčanské kotlině a silničního závodu nedaleko Neveklova. Po úspěšném startu v souboji s chronometrem (2. Lachout, 3. Bartoš) zastavily tažení Žabáků za zlatou medailí alergické problémy na Kotlině, z níž byl dokonce jeden z členů týmu odvezen erzetou do nemocnice. Když už se zdálo, že sny o umístění na stupních vítězů se rozplynuly, zabojoval v posledním dílu mistrovství České republiky Petr Bartoš, šampión z roku 2005 a díky svému vítězství se z pátého místa posunul na druhé. Právě prvenství v závěrečném klání rozhodlo o stříbrné medaili sedlčanského cyklisty při bodové rovnosti s táborským Petrem Mikšátkem, když zlato získal Pražan Jan Dubec.
Čtvrté místo v elitní kategorii mužů obsadil obhájce titulu, sedlčanský Marek Lachout a pátý skončil nejlepší z jezdců ve věku do 22 let, devatenáctiletý Jaroslav Hrdinka. Tomu k titulu v této kategorii pomohl především skvělý výkon na horském kole, na němž dojel absolutně třetí.
Druhý mistrovský titul pro tým DA-BA získal veterán Petr Svoboda, který zvítězil v časovce a na silnici. Pátý mezi muži staršími čtyřiceti let skončil František Čanda, o místo za ním byl Radek Novák z Bystřice. Další dvě medaile přidali do narozeninové kolekce žáci, když Jaroslav Vyhnal z Votic skončil druhý a bystřický David Novák třetí.

Petr Bartoš nedal nikomu šanci, vyhrál i na Slapech

U slapské přehrady skončil sedmidílný seriál časovek do vrchu, v němž své kvality výrazně demonstroval Petr Bartoš, který zvítězil v šesti dílech Loming - Vrchařského poháru. Vzhledem k tomu, že do celkového hodnocení se započítávalo pět závodů, získal sedmadvacetiletý člen týmu DA-BA maximální počet bodů. Společně s ním vystoupili na stupně vítězů v kategorii mužů jeho kluboví kolegové Michal Skopeček (narozen 1977) z Věšína a Jaroslav Hrdinka ze Sedlčan.
Také v kategorii žáků obsadili Žabáci kompletně stupně vítězů, když vyhrál Jaroslav Vyhnal před Davidem Novákem a Adamem Stibůrkem.
Třetí celkové prvenství pro sedlčanský klub zaznamenala Ivana Vyhnalová v kategorii žen. V tomto závodě obsadila třetí místo nejlepší dorostenka, Veronika Vodseďálková z Třebenic.
Stejná pozice patřila v kategorii veteránů votickému Františku Čandovi a mezi dorostenci Michalovi Cvoreňovi z Dětského domova v Sedlci-Prčici.

Jaroslav Hrdinka získal primát v kategorii nadějí

V Krňanech, kde seriál skončil, stáli na stupních vítězů opět Petr Bartoš, Michal Skopeček a Jaroslav Hrdinka. Nejmladší z nich tak potřetí získal primát v kategorii nadějí, tedy jezdců mladších než 23 let.
Ve veteránech patřila týmu DA-BA první dvě místa, která získali mezi devětaosmdesáti startujícími Petr Svoboda z Prahy a Oto Skala z Neratovic.
Třetí prvenství připsala do klubového palmare Ivana Vyhnalová z Votic v kategorii žen, v níž Veronika Vodseďálková skončila celkově osmá a třetí z dorostenek.
Velmi dobře si vedli nejmladší Žabáci, tedy závodníci ve věku do 14 let. Adam Stibůrek obsadil druhé místo před Davidem Novákem, nejlepším z chlapců do 12 let a první z dívek byla Veronika Ožanová - stejně jako Adam z Líšna, která ve společném hodnocení s chlapci skončila pátá.
V kategorii dorostenců obsadil Michal Cvoreň místo druhé.

Cyklisté týmu DA–BA dominovali

Devět silničních závodů, které se konaly rovněž od května do srpna 2007, tvořilo prestižní Pohár Asokno.
Přesto, že tento seriál letos zaznamenal nejpočetnější a nejkvalitnější startovní pole své jedenadvacetileté historie, dominovali v hlavních kategoriích cyklisté týmu DA-BA Asokno PBReklama.
Mezi elitními muži se ze 176 účastníků, z nichž body získalo 64 cyklistů, opět prosadil trojlístek Žabáků.