Tomáš Souček a Vladimír Coufal. Dvojice stálic české fotbalové reprezentace, která si podmaňovala nejenom fanoušky londýnského West Hamu. V Premier League oba působili jako příjemné zjevení, aktuálně už ale platí situace spíš jen pro prvně jmenovaného.

Coufal totiž v letošním ročníku zaznamenává dvě hlavní překážky - zhoršenou výkonnost a konkurenci v podobě německého obránce Thilo Kehrera, který dostává výrazně více příležitostí. „Jsem velmi rád, že se nám podařilo Thila získat. Je to talentovaný hráč, který může nastupovat v defenzivě na mnoha postech. Jeho příchodem jsme zase rozšířili a zkvalitnili kádr, což nám při skládání sestavy dává další možnosti,“ pochvaluje si trenér West Hamu David Moyes Kehrerových schopností.

Leverkusen jako šance návratu do základní sestavy

V aktuální sezoně nastoupil rodák z Ludgeřovic pouze k sedmnácti zápasům, v řadě z nich navíc nastupoval jako střídající hráč. Podle serveru Sky Sports už situaci okolo Coufala bedlivě sleduje Bayer Leverkusen, jenž má v plánu se do Londýna na českého reprezentanta přijet podívat.

V německém celku by mohl mít Coufal proklestěnou cestu do základní sestavy. Mužstvu trenéra Xabiho Alonsa totiž chybí ortodoxní a kvalitní pravý bek - Jeremy Frimpong je častěji využívaný na křídle, Timothy Fosu-Mensah sbírá starty na hřišti spíše po epizodních minutách.

V Leverkusenu by se tak Coufal potkal s Patrikem Schickem a Adamem Hložkem a rozšířil českou kolonii. Celek ze Severního Porýní-Vestfálska se po patnácti kolech nachází až na dvanáctém místě bundesligové tabulky, což zdaleka nenaplňuje ambice klubového vedení.